Obserwuj w Google News

Quiz. Słynne kosmetyki PRL, które kochały nasze bacie. Numer 5 to był hit

2 min. czytania
18.11.2023 23:18
Zareaguj Reakcja

W PRL-u na sklepowych półkach brakowało niemal wszystkiego, a nasze mamy i babcie nie miały łatwo, poszukując nawet podstawowych produktów. Podobnie wybór kosmetyków był mocno ograniczony, a na szaleństwa można było sobie pozwolić głównie w Pewexach i większych drogeriach. Część produktów z tamtych czasów zyskała miano kultowych. Jak dobrze je pamiętasz i czy kojarzysz je ze swojego dzieciństwa? Sprawdź to w naszym quizie.

Quiz. Kultowe kosmetyki PRL
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Wojtek Laski/East News

Okres PRL-u większości z nas kojarzy się z kolejkami i pustymi półkami w sklepach. Kiedy do okolicznego marketu "rzucono" nowy towar, przed wejściem ustawiały się dziesiątki ludzi, którzy gotowi byli stać po kilka godziny, by wydrzeć innym najpotrzebniejsze produkty. Wybór towarów był bardzo ograniczony i nie inaczej było także ze środkami higieny osobistej i kosmetykami. Wiele z nich można było kupić w pachnącym Zachodem Pewexie, a niekiedy i w osiedlowym sklepie. Mimo to ludzie jakoś radzili sobie w tamtych czasach, a każda mama czy babcia miała flakonik perfum, czy popularny krem do twarzy. Niektóre z produktów uzyskały miano kultowych i wielu osobom po dziś dzień kojarzą się z czasami dzieciństwa. Tak jest również z markami kosmetyków. Jak dobrze je pamiętasz?

Quiz. Słynne kosmetyki PRL, które kochały nasze bacie. Numer 4 to był hit

W porównaniu z olbrzymim zasobem produktów, które dziś znajdujemy na sklepowych półkach, okres PRL-u był bardzo ubogi. Jednak dostęp do kosmetyków był. W marketach znaleźć można było: mydła, dezodoranty, szampony do włosów, kremy do twarzy, farby do włosów, wody kolońskie i perfumy. Panie znajdowały także kosmetyki kolorowe kilku popularnych marek. Wiele z tych brandów świetnie prosperuje do dziś, ciesząc się uznaniem konsumentów. W naszym quizie przypinamy kultowe kosmetyki okresu komuny, by sprawdzić, jak dobrze je pamiętacie.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Największe seksbomby PRL-u. O wielu z nich dzisiaj zapomniano
11 Zobacz galerię
fot. screen/Facebook Demony seksu i Seksbomby PRL-u+ AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

logo Tu się dzieje