Obserwuj w Google News

Quiz. Wiesz, co ogląda twoje dziecko? Sprawdź, czy rozpoznajesz youtuberów

2 min. czytania
18.11.2023 14:59
Zareaguj Reakcja

Telewizja to pieśń przeszłości. Dzisiaj młodzi w celach rozrywkowych zasiadają przed komputerami. Zamiast stacji telewizyjnych, mają platformę YouTube, gdzie znajdują swoich ulubionych twórców. Sprawdź, czy jesteś w stanie rozpoznać gwiazdy internetu.

Quiz. Wiesz, co ogląda twoje dziecko? Sprawdź, czy rozpoznajesz youtuberów
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER, Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Serwis YouTube to miejsce, w którym miliony użytkowników dzielą się filmami. Nagrania publikowane na kanałach mogą generować całkiem spore przychody, co jedynie zachęca internautów do korzystania z platformy.

YouTube – pomysł na karierę

Z danych opublikowanych przez GlobalMediaInsight.com wynika, że z serwisu YouTube korzysta 2,7 miliarda użytkowników miesięcznie. Jest to niezwykle wysoka liczba, biorąc pod uwagę fakt, że platforma ta rozwija się od 2005 roku. I choć dziś nie brakuje pomysłów na stworzenie kolejnych serwisów, które oferowałyby podobne usługi, do tej pory YouTube jest niedoścignionym liderem.

Redakcja poleca

Z czasem filmy publikowane na platformie przestały być kojarzone z wygłupami i zabijaniem czasu, a zaczęły być wiązane z biznesem. Tak oto słowo youtuber wyszło ze sfery internetu i stało się określeniem osoby, która utrzymuje się z tworzenia treści wideo w sieci.

Zamysł z pozoru jest prosty do zrealizowania – wystarczy mieć kamerę, mikrofon i pomysł na siebie, a w mgnieniu oka osiągnie się sukces. Takie uproszczenie nie oddaje jednak zawiłości związanych w specyfikę pracy youtuberów i jedynie powierzchownie przedstawia sposób produkowania filmów.

Redakcja poleca

Zdarza się za youtube’owymi filmami stoją całe grupy produkcyjne, które odpowiadają za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. W ten sposób zapewniają też płynność finansową kanałom, dla których pracują. Jednak nie wszyscy mogą na nią liczyć. W szerszej perspektywie tych, którzy zdobyli rozpoznawalność dzięki platformie YouTube, jest jedynie garstka. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać osoby, które podbijają sieć.

Źródła: Radio ZET/GlobalMediaInsight.com

Nie przegap
Friz i Wersow zostawili dziecko i poszli na imprezę. Mamy zdjęcia
6 Zobacz galerię
fot. RadioZET.pl-Exclusive

logo Tu się dzieje