Obserwuj w Google News

„Pokusa”: Maria Sadowska nakręci film o mobbingu w sporcie. To adaptacja powieści Edyty Folwarskiej

2 min. czytania
14.11.2022 15:31

„Pokusa”: Maria Sadowska w mocnym filmie o mobbingu. Co już wiemy o adaptacji powieści Edyty Folwarskiej?

Maria Sadowska
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

„Pokusa” Edyty Folwarskiej zostanie zekranizowana przez Marię Sadowską, reżyserkę najlepiej znaną ze „Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej” oraz „Dziewczyn z Dubaju”. Nowy film to bezkompromisowa opowieść o mobbingu i wykorzystaniu seksualnym w polskim świecie sportu. 

Redakcja poleca

Wedle oficjalnego opisu fabuły powieści, zaczerpniętego ze strony lubimyczytac.pl, główną bohaterką historii jest Inez, która pragnie rozpocząć pracę w prestiżowym wydawnictwie i wieść życie niczym Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście”. Kiedy jednak przypadkiem wjeżdża w drogi samochód zapatrzonego w siebie narcyza, rozpoczyna się walka o przetrwanie. Arogancki właściciel auta postanawia uprzykrzyć jej życie. Dziewczyna jednak nie daje sobie w kaszę dmuchać i ustawi mężczyznę do pionu. Bo „ z Inez, córką rybaka marzącą o karierze w Warszawie lepiej nie zadzierać…”.

Jak czytamy w portalu gazeta.pl, właśnie padł ostatni klaps na planie filmu. Adaptacja „Pokusy” trafi do kin najprawdopodobniej już w pierwszym kwartale 2023 roku.

„Pokusa” – twórcy i obsada

Reżyserką adaptacji jest Maria Sadowska. Główną rolę zagrała zaś Helena Englert, prywatnie córka aktora Jana Englerta. W filmie pojawią się także: Piotr Stramowski, Joanna Liszowska, Piotr Głowacki czy znany z roli Bahira w „Dziewczynach z Dubaju” Andrea Preti.

„Pokusa” – zdjęcia z planu

Na kontach w mediach społecznościowych reżyserki pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu. Materiały prezentują się następująco:

Czytaj także:  "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Lubimyczytac.pl/Instagram

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET