Obserwuj w Google News

Netflix w drodze po Oscara. Zwiastun filmu „Biały szum” z Adamem Driverem i Gretą Gerwig [WIDEO]

1 min. czytania
23.11.2022 22:36
Zareaguj Reakcja

Netflix w drodze po Oscara? Szefowie platformy pokazali właśnie zwiastun "Białego szumu", adaptacji "nienadającej się do sfilmowania powieści". Jak wyszło?

Biały szum - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

"Biały szum" (org. "White Noise") to nowa propozycja platformy streamingowej Netflix, która może przynieść prestiżowe nagrody. Film Noah Baumbacha to adaptacja słynnej amerykańskiej powieści Dona DeLilo, przez wielu uznawana za nieprzekładalną na język kina. To właśnie to sformułowanie nakłoniło filmowca do przeniesienia książki na ekran. Z jakim skutkiem?

Redakcja poleca

„Biały szum” – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun zbliżającego się widowiska. Materiał prezentuje się następująco:

Światowa premiera produkcji odbyła się podczas prestiżowego festiwalu filmowego w Wenecji, gdzie spotkała się z entuzjazmem widzów i krytyków. Chwalono w szczególności role Adama Drivera, a także ciekawe zabawy gatunkowe, których dokonał reżyser, przenosząc film na ekran.

„Biały szum” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Noah Baumbach, amerykański twórca, najlepiej znany z nominowanej do sześciu Oscarów "Historii małżeńskiej" oraz takich filmów jak "Walka żywiołów" czy "Frances Ha". Na ekranie zobaczymy natomiast takie gwiazdy jak: Greta Gerwig, Adam Driver, Don Cheadle, Raffey Cassidy, Jodie Turner-Smith czy Sam Nivolla.

„Biały szum” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 9 grudnia w wybranych polskich kinach. Do szerokiej dystrybucji, na platformie Netflix, obraz trafi natomiast 30 grudnia.

Czytakj także:  "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmweb.pl/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET