Obserwuj w Google News

Dick Van Dyke miał wypadek. 97-letni aktor rozbił samochód o bramę

2 min. czytania
24.03.2023 12:23
Zareaguj Reakcja

Aktor Dick Van Dyke wjechał samochodem w bramę. 97-latek będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy. Jak doszło do groźnego zdarzenia?

Dick Van Dyke
fot. ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP/East News

Dick Van Dyke doprowadził do kolizji swojego samochodu z bramą. Utracił kontrolę nad pojazdem i doszło do kraksy. Okazuje się, że 97-letni aktor będzie musiał ponownie podejść do egzaminu na prawo jazdy.

Dick Van Dyke: wypadek samochodowy 97-letniego aktora

Słynny amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, laureat Emmy, zaczął karierę jeszcze w latach 50. XX wieku. Zasłynął rolami w produkcjach "Mary Poppins", "Dick Tracy", "Columbo", czy "Matlock". Niestety niedawno doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem Van Dyke'a.

Redakcja poleca

Jak podaje TMZ, pod koniec marca 2023 roku policja z Los Angeles zareagowała na doniesienia o wypadku z udziałem samochodu. Na miejscu okazało się, że sprawcą jest 97-letni aktor. Artysta siedział za kierownicą swojego Lexusa LS 500, którym uderzył w bramę. Poinformował funkcjonariuszy, że stracił kontrolę nad swoim pojazdem. Przyczyną zajścia miała być śliska nawierzchnia spowodowana ulewnymi deszczami w Los Angeles.
Gwiazdor "Mary Poppins" miał mieć krwawiący nos i usta. Prawdopodobnie doznał też wstrząsu mózgu. Na szczęście Van Dyke wyszedł z wypadku z niewielkimi obrażeniami.

Według źródeł policja miała złożyć dokumenty do odpowiednich instytucji o nakaz przeprowadzenia ponownego egzaminu na prawo jazdy. Funkcjonariusze chcą w ten sposób sprawdzić, czy niemal 100-letni aktor nie stanowi zagrożenia na drodze z racji wieku.

Na miejsce wypadku miał przyjechać ambulans. Van Dyke został odebrany przez osobę trzecią, więc nie musiał wracać samodzielnie do domu. To jednak nie pierwszy wypadek samochodowy aktora. Jego ostatnie groźne zdarzenie na drodze miało miejsce 10 lat temu. Wówczas przechodzień ocalił artyście życie. Odciągnął go od jego Jaguara, który stanął w płomieniach. Mężczyzna zauważył bowiem dymiący samochód stojący na poboczu.

Redakcja poleca

Prawo jazdy: czy istnieje górna granica wieku kierowcy?

W większości krajów istnieją określone wymagania dotyczące wieku kandydatów na prawo jazdy. Zazwyczaj minimalny wiek wynosi 18 lat, jednakże w niektórych krajach może być wyższy lub niższy.

Jeśli chodzi o osoby starsze, w wielu krajach nie ma ograniczeń wiekowych dla kierowców, dopóki spełniają oni wymagania dotyczące zdrowia i umiejętności prowadzenia pojazdu. Jednak w niektórych państwach istnieją ograniczenia wiekowe dla kierowców powyżej określonego wieku, na przykład w przypadku osób starszych niż 70 lat. W takich przypadkach mogą być wymagane dodatkowe badania lekarskie lub egzaminy praktyczne, mające na celu potwierdzenie, że kierowca nadal jest zdolny do bezpiecznego prowadzenia pojazdu. W Polsce nie obowiązuje górna granica wieku kierowcy, jednak od 2013 roku wprowadzono terminowe prawa jazdy.

RadioZET.pl/TMZ