Obserwuj w Google News

Artur Żmijewski też zagra w prequelu „Samych swoich”? „Jest taki pomysł”

2 min. czytania
13.04.2023 11:57
Zareaguj Reakcja

„Sami swoi” powracają! Rozpoczęto prace nad nowymi przygodami Kargula i Pawlaka. Film wyreżyseruje Artur Żmijewski. Jest jednak też szansa na to, że aktor zagra w kolejnej części kultowej produkcji.

artur-żmijewski-też-zagra-w-prequelu-samych-swoich-jest-taki-pomysł
fot. VIPHOTO/East News

„Sami swoi” doczekają się filmowej kontynuacji. Nowa część kultowej komedii nie opowie jednak o dalszych losach Kargula i Pawlaka. Twórcy planują cofnąć się w czasie i opowiedzą nieznaną historię młodych bohaterów jeszcze przed przesiedleniem z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane.

Wiadomo już, kto wcieli się w role młodszych wersji Kargula i Pawlaka. Nowi aktorzy zastąpią niezawodnych Wacława Kowalskiego i Władysława Hańczę. Producenci zaangażowali też do produkcji całą plejadę gwiazd. Wystąpią między innymi: Wojciech Malajkat, Anna Dymna, Adam Ferency i Andrzej Mularczyk, który stworzył scenariusz do filmu.

Redakcja poleca

„Sami swoi”. Artur Żmijewski został reżyserem. Pojawi się na ekranie?

Pierwsze prace na planie zaczęły się już w lutym tego roku. Zdjęcia nagrywane są w Parku Etnograficznym w Tokarni koło Kielc. Scenariusz powstał na podstawie książki „Każdy żyje jak umie” Andrzeja Mularczyka, a akcja toczy się w czasach przed wybuchem II wojny światowej. Film ma pojawić się w kinach w 2024 roku, lecz dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, w kogo wcieli się Anna Dymna, która zagrała już przecież w „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”.

- Gram prawujenkę Ani Pawlak. Z radością się zgodziłam, jak tylko dostałam tę propozycję. Jak się urodzi Ania w „Nie ma mocnych”, to będzie podobna do tej ciotki i to będzie bardzo sympatyczne - zdradziła na łamach Faktu.

Zobacz także: Tak Anna Dymna wspomina pracę na planie prequela „Samych swoich”

Reżyserem produkcji został Artur Żmijewski, który reżyserował już odcinki „Ojca Mateusza” i dwa spektakle Teatru Telewizji. Zdaniem informatora tabloidu jest też szansa na to, że zobaczymy odtwórcę roli księdza z Sandomierza na szklanym ekranie.

- Jest taki pomysł, by Artur pojawił się na ekranie - powiedział producent filmu Mikołaj Fajks.

Nie wiadomo, w jaką postać miałby wcielić się Żmijewski. Prawdopodobnie chodzi jednak o drobną rolę epizodyczną. Czekacie na nowy film i kolejną część przygód Kargula i Pawlaka?

John Malkovich
8 Zobacz galerię
fot. Moeller/face to face/REPORTER/East News