Obserwuj w Google News

„Zbrodnie przyszłości”: pierwszy zwiastun filmu, który wstrząsnął Cannes [WIDEO]

2 min. czytania
30.06.2022 11:57

„Zbrodnie przyszłości” Davida Cronenberga zszokowały publiczność w Cannes, a teraz trafią do polskich odbiorców. Premiera filmu Kanadyjczyka już latem, a my właśnie dostaliśmy pierwszy zwiastun filmu. Czego możemy spodziewać się po tegorocznym szokującym filmie prestiżowego festiwalu?

Zbrodnie przyszłości - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Monolith Films

„Zbrodnie przyszłości” (org. „Crimes of the future”) Davida Cronenberga miało swoją światową premierę podczas festiwalu filmowego w Cannes. Produkcja opowiadająca o świecie przyszłości, w którym modyfikacje ciała są na porządku dziennym, wywołała sporo kontrowersji podczas tegorocznych pokazów. Choć chyba nie tak wiele, jak spodziewał się sam reżyser, który zapowiadał, że liczy się z tym, że ludzie masowo będą wychodzić z kina. Finalnie odsetek osób, które nie wytrzymały do końca nie był aż tak duży, jak pierwotnie zakładano, niemniej nadal wizja przyszłości i samookaleczeń, przygotowana przez Cronenberga nie spodobała się wszystkim widzom.

Redakcja poleca

„Zbrodnie przyszłości” – zwiastun 

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco 

„Zbrodnie przyszłości” – o czym opowiada film?

Wedle oficjalnego opisu fabuły produkcja „Zbrodni przyszłości” skupia się na świecie, w którym w niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji. Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów.

W tych okolicznościach poznajemy głównych bohaterów. Saul Tenser to sławny artysta performer, który postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.

„Zbrodnie przyszłości” – twórcy i obsada

Film napisał i wyreżyserował David Cronenberg, twórca najlepiej znany z takich filmów jak „Dreszcze”, „Mucha” czy „Nagi lunch”. Co ciekawe – nowe „Zbrodnie przyszłości” stanowią niejako remake, bądź kontynuację dzieła reżysera z 1970 roku pod tym samym tytułem. Nieco ponad godzinny film opowiada zbliżoną historię do tej, zaprezentowanej w 2022 roku. Ciekawy będzie więc zestawić ze sobą obie produkcje i zobaczyć jak przez lata zmieniała się wizja „przyszłości”. W filmie wystąpili tacy aktorzy i aktorki jak: Kristen Stewart, Lea Seydoux, Viggo Mortensen czy Scott Speedman i Don McKellar.

„Zbrodnie przyszłości” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 22 lipca.

Czytaj także: „Hokus Pokus 2“: pierwszy zwiastun kontynuacji hitu Disneya za lat 90. [WIDEO]

RadioZET.pl/materiały prasowe Monolith Films

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max