Obserwuj w Google News

Weekend 26-27 lutego 2022: co obejrzeć w kinie i na platformach VOD: Netflix, HBO GO i innych?

4 min. czytania
25.02.2022 17:10
Zareaguj Reakcja

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z nowości dostępnych w kinach oraz na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 26-27 lutego? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Mój syn - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Best Film

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć na platformach streamingowych:  Netflix,  HBO GO i pozostałych? Przejrzeliśmy dla was repertuar kin oraz listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 26-27 lutego? Przekonajcie się sami. 

Weekend 26-27 lutego 2022: co obejrzeć w kinie?

"Belfast"

Nominowany do siedmiu Oscarów głośny film Kennetha Branagha, luźno nawiązujący do jego własnego dzieciństwa w Belfaście w latach 60 XX. wieku, podczas burzliwego okresu walki o przynależność Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii. Historię oglądamy z perspektywy kilku pokoleń pewnej rodziny, która w różny sposób reaguje na dramatyczne wydarzenia, rozgrywające się wokół. Mały wielki film.

"Mój syn"

Zaskakujący i angażujący dramat o małżeńśtwie, które w niewyjaśnionych okolicznościach traci syna. Para jest zdruzgotana tym, co się wydarzyło, a najbardziej tym, że w zasadzie nie ma wskazówek co tak naprawdę sprawiło, że ich dziecko nagle zniknęło z powierzchni ziemi. Filmowa opowieść stanowi zapis śledztwa w sprawie zaginięcia chłopca, ale przygląda się także różnorodnym mechanizmom obronnym każego z bohaterów. Ogomną ciekawostką jest zabieg formalny, zastosowany przez twórców filmu - James McAvoy nie znał scenariusza i na żywo reagował na to, co działo się wokół niego na planie.

Redakcja poleca

"W pętli ryzyka i fantazji"

Nagrodzony podczas zeszłorocznego festiwalu filmowego w Berlinie, nowelkowy obraz ukazuje relacje międzyludzkie w nowy i nietuzinkowy sposób. Na "W pętli ryzyka i fantazji" składają się tak naprawdę trzy filmy krótkometrażowe, powiązane jedynie głównym tematem - tego, w jaki sposób nasze własne myślenie wpływa na relacje z innymi osobami z naszego otoczenia. Historia tajemnego romansu, uwiedzenia profesora w celu zemsty za złe stopnie oraz nietypowe spotkanie po latach, staną się osią dramatyczną dla rozważań na temat współczesnych relacji i ich wpływu na nasze życie. Z pozoru proste, a w rzeczywistości niezwykle głębokie i przemyślane kino. 

"Mój dług"

Polski dramat, nawiązujący do słynnego filmu "Dług" Krzysztofa Krauze z 1999 roku. Bazująca na prawdizwych wydarzeniach opowieść o zwykły obywatelu, skazanym za zamordowanie brutalnego bandyty, który musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć wieloletni pobyt w więzieniu. Wedle słów dystrybutora "Mój dług" to "szokujący obraz więziennych realiów, korupcji organów ścigania i bezradności wymiaru sprawiedliwości. Zbrodnia i kara w realiach Polski lat 90-tych".

"Studio 666"

Członkowie zespołu Foo Fighters jako przerysowane wersji samych siebie w komedio-horrorze o tym, jakim piekłem potrafi być studio nagraniowe. Produkcja nie tylko dla fanów zespołu, ale także widzów, lubiących eksperymenty formalne na ekranie.

UWAGA: Film pokazywany w ramach pokazów specjalnych w ten weekend w kinach sieci Helios.

Redakcja poleca

Weekend 26-27 lutego 2022: co obejrzeć na platformie streamingowej Netflix?

"Wikingowie Walhalla"

Nowy serial Netflixa, rozgrywający się w 10 lat po wydarzeniach oryginalnej serii stacji History "Wikingowie". W "Walhalli" poznajemy nowych bohaterów, którzy jednak borykają się z podobnymi problemami, jak gdyby twórcy chcieli pokazać, że historia lubi się powtarzać. Krwawe, mięsiste, pełne akcji i zwrotów akcji kino w odcinkach, które powinno przypaść do gustu nie tylko fanom oryginalnego serialu.

"Znów mieć 15 lat"

Hiszpanski serial komediowy, stanowiący niejako odwrotność amerykańskiego hitu "Dziś 13, jutro 30", w tym znaczeniu, że w nowej produkcji Netflixa to trzydziestoletnia kobieta w magiczny sposób powraca do czasów swojej młodości, mogąc naprawić błędy swojej młodości. Taki punkt wyjścia serialu pozwala twórcom skomentować zmiany, jakie zaszły w naszym społeczeństwie na przełomie ostatnich dziesięcioleci, a także podbić uniwersalność pewnych doświadczeń związanych z dorastaniem.

"The Fame Game"

Weekend 26-27 lutego 2022: co obejrzeć na platformie streamingowej HBO GO?

"Ci, którzy życzą mi śmierci"

Angelina Jolie w nowym thrillerze autora scenariusza do "Sicario" i "Wind River. Na przeklętej ziemi". Film Taylora Sheridana opowiada historię pewnej strażniczki leśnej, która pomaga młodemu chłopcu, będącemu świadkiem brutalnego morderstwa jego ojca. 

"Na zawsze w moim sercu"

Kiedy Iván, aspirujący kucharz i młody ojciec, poznaje Gerardo w tajnym barze dla gejów w prowincjonalnym Meksyku, zakochuje się w nim. Gdy ich sekretny związek zostaje odkryty przez rodzinę Ivána, podejmuje on ryzykowną decyzję o przekroczeniu granicy i spróbowaniu szczęścia w Stanach Zjednoczonych, obiecując zarówno swojemu małemu synowi, jak i bratniej duszy Gerardo, że wróci. Decyzja Ivana, samotnego w Nowym Jorku i stawiającego czoła trudnym wyzwaniom nowo przybyłego imigranta, kosztuje go więcej, niż kiedykolwiek przypuszczał. (Opis za Filmweb.pl)

Redakcja poleca

Weekend 26-27 lutego 2022: co obejrzeć na pozostałych platformach?

"Powrót do tamtych dni"

Maciej Stuhr jako ojciec młodego chłopaka, który nieoczekiwanie powraca do rodzinnego domu, z naręczem prezentów dla syna. Alek wyjechał za pieniędzmi do USA i powraca w glorii i chwale, radując całą rodzinę. Sielanka nie trwa jednak zbyt długo, bo szybko okazuje się, że poza dolarami, mężczyzna powrócił z poważnym problemem alkoholowym, który zaczyna niszczyć życie syna i żony. Powalający film, prezentowany podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Przegląd filmów Bergmana

Tam gdzie rosną poziomki
fot. fot. materiały prasowe Gutek Film

Na Nowe Horyzonty VOD trafiło dziś aż pięć klasycznych filmów Ingmara Bergmana: "Persona", "Siódma Pieczęć", "Tam, gdzie rosną poziomki", "Jesienna sonata" i "Fanny i Aleksander".

"Moja Wojna"

Film dokumentalny, przyglądający się trudnej sytuacji na Ukrainie z perspektywy 2014 roku i wojny na Donbasie. Produkcja "Moja wojna" skupia się na historii trzech kobiet, tóre wstąpiły do wojska i brały czynny udział w działaniach wojennych. Wydarzenia na Donbasie dotykają milionów Ukraińców, jednak dla bohaterek filmu wojna nie jest taka sama, gdyż każda z nich toczy swoją własną wojnę.

Uwaga: Zgodnie z zapewnieniami organizatorów pokazu na platformie MojeEKino.pl całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe dla Ukrainy na wybraną i zweryfikowaną organizację pomocową.

Czytaj także:  „Bullet Train”: nietypowa zapowiedź nowego filmu z Bradem Pittem [WIDEO]

RadioZET.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET 

Najlepsze filmy 2021 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]