Obserwuj w Google News

Tom Holland jako Fred Astaire. „Spider-Man” potwierdził udział w filmie biograficznym

2 min. czytania
06.12.2021 17:24
Zareaguj Reakcja

Tom Holland, najlepiej znany światu jako Peter Parker/Spider-Man z filmów z Marvel Cinematic Universe, potwierdził, że wcieli się w rolę legendarnego aktora i piosenkarza, Freda Astaire’a w zbliżającym się filmie biograficznym. Co jeszcze wiadomo o projekcie?

Spider-Man: Bez drogi do domu - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Tom Holland to gwiazda filmów Marvela (i Sony) o „Spider-Manie”. Młody aktor, znany także z ról w filmach „Diabeł wcielony”, „Cherry: Niewinność utracona” czy „Niemożliwe”, potwierdził w niedzielę, że dostał angaż do nowego filmu biograficznego, przyglądającego się losom i karierze słynnego aktora i piosenkarza Freda Astaire’a.

Redakcja poleca

Tom Holland jako Fred Astaire – co jeszcze wiadomo o filmie? 

Młody aktor w trakcie rozmowy z dziennikarzem Variety podczas premiery filmu „Spider-Man: Daleko od domu” potwierdził, że otrzymał angaż do filmu, a kilka dni wcześniej otrzymał scenariusz.

„Scenariusz przyszedł tydzień temu. Jeszcze nie miałem szansy go przeczytać, nie dali mi go” – zdradził aktor

Aktor wspomniał jednak, że odbył już wstępne rozmowy z producentką Sony, Amy Pascal. 

„Zadzwoniła do mnie na FaceTimie, kiedy akurat siedziałem w wannie” – żartował aktor. „Odbyliśmy przemiłą rozmowę. Także tak – będę grać Freda Astaire’a”.

W chwili obecnej nieznane są dodatkowe szczegóły na temat filmu. Co ciekawe – wiadomo natomiast, że nie będzie to jedyna biografia aktora, którą zobaczymy na ekranie w najbliższej przyszłości. Również Amazon Studios ogłosiło początek prac nad filmem o Astairze, z udziałem gwiazdy „Billy’ego Elliota“, "Jumpera" i "Rocketmeba", Jamiego Bella. U jego boku wystąpi córka Andy McDowell – Margaret Qualley, która wcieli się w rolę aktorki Ginger Rogers. Duet aktorów jest też częścią teamu produkującego film.

Czytaj także:  "Harry Potter" 20th Anniversary: Return to Hogwarts z nowym oficjalnym teaserem [WIDEO]

RazioZET.pl/Variety

Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]