Obserwuj w Google News

Robbie Coltrane nie żyje. Gwiazdy żegnają Hagrida z „Harry'ego Pottera”

1 min. czytania
14.10.2022 22:29
Zareaguj Reakcja

Zmarł Robbie Coltrane, odtwórca roli Hagrida z sagi filmów o „Harrym Potterze”. Gwiazdy, znajomi i przyjaciele żegnają uwielbianego przez fanów serii aktora.

hagrid-nie-żyje
fot. BEHAR ANTHONY/SIPA/EAST NEWS

Robbie Coltrane zmarł w wieku 72 lat. Największą rozpoznawalność i spore grono fanów zapewniła mu rola Rubeusa Hagrida, brodatego opiekuna i przyjaciela Harry’ego Pottera. Mimo wielu ról artysta kojarzył się szerokiej publiczności głównie z kreacji pół-olbrzyma zamieszkującego świat czarodziejów. Gwiazdy i przyjaciele pożegnali aktora.

Redakcja poleca

Nie żyje Hagrid z „Harry'ego Pottera”. Zmarł Robbie Coltrane

Artystę pożegnała J.K. Rowling, autorka serii książek o Harrym Potterze.

Nigdy więcej nie poznam kogoś takiego jak Robbie. Był niesamowitym talentem, całkowicie wyjątkowym i miałam szczęście go poznać, pracować z nim i śmiać się z nim. Przesyłam wyrazy miłości i najgłębsze kondolencje jego rodzinie, a przede wszystkim dzieciom.

Aktora żegnali także odtwórcy głównych ról w filmach o przygodach młodego czarodzieja.

Robbie był najzabawniejszym wujkiem, jakiego miałam. Ale przede wszystkim był bardzo opiekuńczy i wspierał mnie, zarówno gdy byłam dzieckiem, jak i gdy stałam się dorosłą osobą

- napisała Emma Watson.

Robbie był jednym z najzabawniejszych ludzi, jakich spotkałem. Sprawiał, że ciągle się śmialiśmy jako dzieci na planie. (…) Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że mogłem go spotkać i pracować z nim. Bardzo smutno, że odszedł. Był niesamowitym aktorem i cudownym mężczyzną

- powiedział portalowi Deadline Daniel Radcliffe.

emmawatsonżegnahagrida
fot. Screen Instagram (@emmawatson)