Obserwuj w Google News

HBO Max pozbywa się wielu tytułów. Wśród nich hity. Sporo użytkowników przejdzie na inną platformę

2 min. czytania
13.09.2022 14:52

HBO zamierza wprowadzić oszczędności. Jak podaje portal kultura.gazeta.pl - ucierpią na tym użytkownicy HBO Max. Decyzje nowego szefa, Davida Zeslava, nie spodobają się fanom kina superbohaterskiego. Co zniknie z popularnej platformy?

Deadpool
fot. Materiały prasowe HBO Max

HBO Max pozbywa się wielu tytułów. Wśród nich hity, które sprawiały, że z platformy korzystało sporo użytkowników. Jak podaje portal kultura.gazeta.pl - nowy szef WarnerMedia i HBO, David Zaslav, ogranicza ilość produkcji na platformach streamingowych. Chodzi o oszczędności na tantiemach.

Zobacz także:  "Opowieść podręcznej": 6 sezon będzie zakończeniem serialu. Kiedy premiera?

HBO Max pozbywa się wielu tytułów. Sporo użytkowników przejdzie na inną platformę

HBO Max to potężna baza filmów i seriali, w tym produkcji oryginalnych platformy. Tytuły te są często cenione przez krytyków, zdobywają wiele nagród i przyciągają widzów przed ekrany. Wiele wskazuje jednak na to, że HBO przechodzi przez kryzys. W ostatnim czasie z platformy HBO Max usunięto prawie 70 tytułów, z czego 36 to produkcje oryginalne platformy. Do końca września z platformy HBO Max ma również zniknąć kino superbohaterskie.

Redakcja poleca

Oto filmy, które będzie można zobaczyć na HBO Max tylko do 30 września 2022 roku:

  • "Deadpool"
  • "Deadpool 2"
  • "Logan"
  • "Wonder Woman 84"

Co więcej, HBO zawiesza również premiery "Batgirl", animacji "Batman: The Caped Crusader". Przesunięto również premiery "Aquamana" i "Shazama". Nieoficjalnie mówi się też o tym, że Zaslav chciałby, żeby na HBO Max pojawiało się więcej programów rozrywkowych.

Zagraniczne media spekulują, że tego typu decyzje sprawią, że fani kina superbohaterskiego przeniosą się na platformę Disney +, gdzie mogą znaleźć wiele produkcji tego typu. Na oficjalne wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać. 

Zobacz także:  HBO Max z premierami na wrzesień 2022. Zdradzono, jakie hity trafią na platformę [TYTUŁY]

RadioZET.pl/kultura.gazeta.pl

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max