,

Renee Zellweger. Najlepsze filmy z aktorką, które trzeba zobaczyć [TOP7]

Roksana Orlicka
13.01.2020 16:29

Renee Zellweger to jedna z najbardziej rozpoznawalnych hollywoodzkich aktorek. Jest niczym kameleon, do tego skrupulatnie przygotowuje się do każdej roli. Warto wspomnieć, że za kreację aktorską w filmie ,,Judy" otrzymała nominację do Oscarów 2020. Sprawdź TOP7 filmów z Renee Zellweger. Te tytuły trzeba zobaczyć.

Renee Zellweger top7 najlepszych filmów z aktorką
fot. Hahn Lionel/ABACA/East News

Najlepsze filmy z Renee Zellweger, które trzeba zobaczyć [TOP7]

TOP7 najlepszych filmów z udziałem Renee Zellweger. Choć zagrała w jednym z najpopularniejszych filmów wszech czasów, to trudno ją zaszufladkować. Renee Zellweger zdecydowanie nie jest aktorką jednej roli. Wręcz przeciwnie, każda jej kreacja aktorska jest inna, wymagająca. Podajemy listę 7 filmów z udziałem Renee Zellweger, które warto zobaczyć.

Zobacz także: 9 najlepszych filmów 2019. Te tytuły trzeba zobaczyć [LISTA]

Judy (2019), reżyser Rupert Goold

,,Judy” to najnowsza produkcja z udziałem Renee Zellweger. Aktorka otrzymała za nią nominację do Oscara i zachwyciła krytyków. W filmie Zellweger wciela się w Judy Garland, legendarną aktorkę i piosenkarkę. Fabuła opowiada o czasach, gdy Judy udała się na serię koncertów do Londynu.

Zobacz zwiastun filmu ,,Judy”:

Chicago (2002), reżyser Rob Marshall

,,Chicago” to kultowy już musical, jego akcja rozgrywa się w 1929 roku. Opowiada on historię Roxie Hart, piosenkarki, która zostaje zamknięta za zabójstwo swojego kochanka. Kobieta staje się obiektem uwielbienia mediów. W filmie można zobaczyć plejadę gwiazd, m.in. Catherine Zetę-Jones, Richarda Gire’a czy Lucy Liu.

Zobacz zwiastun filmu ,,Chicago”:

Bridget Jones (2001-2016), reżyser Sharon Maguire i Beeban Kidron

Bridget Jones to najbardziej rozpoznawalna rola Renee Zellweger. Powstały aż trzy części przygód roztrzepanej 32-latki. Zaczyna ona prowadzić intymny dziennik, który ostatecznie pomaga jej odmienić życie. W filmie Zellweger partnerują takie gwiazdy jak Colin Firth, Hugh Grant czy Patrick Dempsey.

Zobacz zwiastuny filmów o przygodach Bridget Jones:

Miss Potter (2006), reżyser Chris Noonan

W 2006 roku Renee Zellweger wcieliła się w autorkę książek dla dzieci w filmie ,,Miss Potter”. Przedstawia on historię Beatrix, która pisze i ilustruje opowiadania. Kobieta marzy, że pewnego dnia trafią do księgarń. Jej wydawcą zostaje Norman Warne (Ewan McGregor). Mężczyzna jest zachwycony opowiadaniami, ale także ich autorką.

Zobacz zwiastun filmu ,,Miss Potter”:

Biały Oleander (2002), reżyser Peter Kosminsky

,,Biały Oleander” to ceniony przez krytyków dramat. Poznajemy w nim historię Astrid (Alison Lohman), której matka trafia do więzienia za zamordowanie kochanka. Dziewczyna musi przechodzić od jednej rodziny zastępczej do drugiej. W filmie wystąpiła także Robin Wright i Michelle Pfeiffer

Zobacz zwiastun filmu ,,Biały Oleander”:

Wzgórze nadziei (2003), reżyser Anthony Minghella

,,Wzgórze nadziei” to film z gwiazdorską obsadą. Opowiada on historię rozgrywającą się w czasach wojny secesyjnej. Ranny żołnierz Inman (Jude Law) stara się dotrzeć do domu, gdzie czeka na niego Ada (Nicole Kidman). Niestety, powrót okazuje się trudnym przeżyciem. 

Zobacz zwiastun filmu ,,Wzgórze nadziei”:

Jerry Maguire (1996), reżyser Cameron Crowe

,,Jerry Maguire” to jeden z najstarszych filmów z udziałem Renee Zellweger. W głównej roli występuje Tom Cruise, który wciela się w tytułowego bohatera. To wpływowy i bogaty agent sportowy. Niestety, w krótkim czasie traci wszystko, co posiada. Mężczyzna musi odnaleźć się w nowej sytuacji.

Zobacz zwiastun filmu ,,Jerry Maguire”:

Zobacz także: Filmy romantyczne. Najlepsze tytuły, które warto zobaczyć [TOP 10]

 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

RadioZET.pl/RO

Logo radiozet Dzieje się