Obserwuj w Google News

Filmy romantyczne. Najlepsze tytuły i filmy o miłości, które warto zobaczyć [TOP 10]

Roksana Orlicka
4 min. czytania
28.04.2020 19:27
Zareaguj Reakcja

Filmy romantyczne są uwielbiane przez widzów.Przyciągają lekką formą i urzekającymi wątkami miłosnymi. Do tego wzruszają i są relaksujące. Miłość jest jednym z najchętniej podejmowanych tematów przez reżyserów. Poniżej można znaleźć ranking 10 najlepszych filmów romantycznych wszech czasów. 

10 najlepszych filmów romantycznych wszech czasów
fot. Instagram/@ze.nl

Najlepsze filmy romantyczne, które warto obejrzeć [TOP10]

TOP10 najlepszych filmów romantycznych wszech czasów. Filmy romantyczne bywają komercyjne, przewidywalne i nieco oderwane od rzeczywistości, a mimo to są tak bardzo uwielbiane przez widzów. Nie ma co ukrywać, komedie romantyczne cieszą się dużą popularnością. Niektóre z nich wzruszają i bawią do łez i zdecydowanie są to filmy, które warto obejrzeć. Podajemy listę 10 filmów romantycznych, które warto zobaczyć, nawet jeśli nie jest się fanem gatunku.

Zobacz także:  9 najlepszych filmów 2019. Te tytuły trzeba zobaczyć [LISTA]

Czego pragną kobiety (2000), reżyser Nancy Meyers

,,Czego pragną kobiety" to kultowy film z Melem Gibsonem i Helen Hunt. Jest wzruszający i bawi do łez. Opowiada on historię Nicka Marshalla, typowego kobieciarza. Pewnego dnia mężczyzna ulega wypadkowi. Wychodzi z tego cało, ale okazuje się, że zaczął słyszeć myśli kobiet. Nick weryfikuje niemal wszystkie poglądy odnośnie do kobiet.

Zobacz zwiastun filmu ,,Czego pragną kobiety":

Pretty Woman (1990), reżyser Garry Marshall

,,Pretty Woman" ma już status filmu kultowego. Nic dziwnego, to film zabawny, uroczy i poruszający. Opowiada historię biznesmena Edwarda, który decyduje się zapłacić Vivien za tydzień spędzony u jego boku. Coś, co miało trwać tylko chwilę, okazuje się początkiem przygody. Julia Roberts i Richard Gere stworzyli niezapomniane kreacje aktorskie.

Zobacz zwiastun filmu ,,Pretty Woman":

Dwa tygodnie na miłość (2002), reżyser Marc Lawrence

,,Dwa tygodnie na miłość" to film z udziałem Hugh Granta i Sandry Bullock. W filmie poznajemy historię Lucy, prawniczki, która podejmuje pracę w wielkiej korporacji. Jej szefem zostaje niezbyt przyjemny milioner. Mężczyzna uzależnia się od niej i nie potrafi podjąć decyzji samodzielnie.

Zobacz zwiastun filmu ,,Dwa tygodnie na miłość":

Bezsenność w Seattle (1993), reżyser Nora Ephron

,,Bezsenność w Seattle" zachwyciła widzów. W głównych rolach wystąpili Meg Ryan i Tom Hanks. Opowiada on historię Annie, która słucha w radiu opowieści chłopca. Mówi on szczerze, że szuka żony dla swojego taty. Poruszona kobieta wyjeżdża do Seattle, by poznać ich osobiście.

Zobacz zwiastun filmu ,,Bezsenność w Seattle":

Zobacz także:  Złote Globy 2020: Gdzie obejrzeć nagrodzone i nominowane filmy?

Czas na miłość (2013), reżyser Richard Curtis

,,Czas na miłość" to współczesna komedia romantyczna, która wzrusza i pobudza w widzach emocje. Co ciekawe, produkcja jest na tyle niezwykła, że wykorzystano w niej elementy fantasy. Głównym bohaterem filmu ,,Czas na miłość" jest Tim, który ma dar cofania się w czasie. Wykorzystuje go, gdy poznaje Mary. Okazuje się, że zdobycie jej serca nie jest łatwym zadaniem. W rolach głównych wystąpili Rachel McAdams oraz Domhnall Gleeson.

Zobacz zwiastun filmu ,,Czas na miłość":

Dziennik Bridget Jones (2001), reżyser Sharon Maguire

Historia Bridget Jones jest znana na pewno każdemu. Film powstał na motywach powieści Helen Fielding. Opowiada on o losach 32-letniej Bridget. Kobieta narzeka na swoje życie, zbyt dużą wagę i brak miłości. Zaczyna prowadzić dziennik. Film jest przejmujący i zabawny, a Renee Zellweger wybitnie odegrała główną rolę. W filmie pojawia się także między innymi Hugh Grant i Colin Firth

Zobacz zwiastun filmu ,,Bridget Jones":

Rzymskie wakacje (1953), reżyser William Wyler

,,Rzymskie wakacje" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych filmów z Audrey Hepburn w roli głównej. Film jest uroczy, błyskotliwy, a momentami wzruszający. Opowiada historię księżniczki Anny, która spędza jeden dzień incognito w Rzymie. Towarzyszy jej dziennikarz znający jej prawdziwe nazwisko.

Zobacz zwiastun filmu ,,Rzymskie wakacje":

Narzeczony mimo woli (2009), reżyser Anne Fletcher

,,Narzeczony mimo woli" to zabawna historia z Sandrą Bullock i Ryanem Reynoldsem w rolach głównych. Przedstawia on losy Margaret, której grozi deportacja. Kobieta szybko musi z kimś wziąć ślub. Nie szuka daleko, prosi o pomoc swojego asystenta. ,,Narzeczony mimo woli" bawi, ale także wzrusza.

Zobacz zwiastun filmu ,,Narzeczony mimo woli":

Amelia (2001), reżyser Jean-Pierre Jeunet

,,Amelia" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych francuskich produkcji. Nie jest to typowa komedia romantyczna, ale film jest uroczy i czarujący. Przedstawia on losy tytułowej Amelii, która żyje sama w Paryżu i postanawia, że będzie uszczęśliwiać ludzi.

Zobacz zwiastun filmu ,,Amelia":

Notting Hill (1999), reżyser Roger Michell

,,Notting Hill" to chyba jeden z najpopularniejszych filmów miłosnych. W rolach głównych zjawiskowa Julia Roberts i czarujący Hugh Grant. Film przedstawia historię rozwiedzionego właściciela księgarni. Jego losy zmieniają się, gdy do jego sklepu wchodzi sławna aktorka filmowa.

Zobacz zwiastun filmu ,,Notting Hill":

Zobacz także:  Renee Zellweger w filmie "Judy". O czym jest i gdzie można go zobaczyć?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

 

RadioZET.pl/RO