Obserwuj w Google News

Projekt Lady 4: Zwierzę zmarło na planie programu? Widzowie zarzucają producentom znęcanie się

Maciej Friedrich
2 min. czytania
03.07.2019 13:32
Zareaguj Reakcja

"Projekt Lady" cieszy się dużą popularnością, ale po ostatnim odcinku internauci ostro skrytykowali producentów programu. Chodzi o odcinek z udziałem zwierząt, podczas którego miały one być przetrzymywane w złych warunkach. Według jednego z internautów jedno z nich zmarło na planie.

Projekt Lady 4: Zwierzę zmarło na planie programu? Widzowie zarzucają producentom znęcanie się
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS

" Projekt Lady" cieszy się niezmienną popularnością. 4. edycja programu zapowiadana była jako najbardziej wulgarny sezon. Rzeczywiście emocji nie brakuje, uczestniczki mają trudne charaktery, a przed mentorkami niełatwe zadanie. Niestety, o ostatnim odcinku show głośno jest z zupełnie innego powodu, niż zaplanowali to producenci. Po zadaniu, w którym dziewczęta miały wkładać dłonie do pudełek, w których znajdowały się żywe zwierzęta, na "Projekt Lady" spadła fala krytyki.

Projekt Lady: Producenci znęcali się nad zwierzętami?

Po odcinku ze zwierzętami w internecie zawrzało. Na profilach "Projektu Lady" na Facebooku i Instagramie pojawiły się komentarze krytykujące producentów programu, a nawet zarzucające im znęcanie się nad zwierzętami. Wytykano między innymi trzymanie ich w zbyt ciasnych pudełkach pełnych odchodów i narażanie na ogromny stres.

- Głupi pomysł z tym zwierzakiem w pudełku! Jak można zafundować niewinnemu stworzeniu taki stres?

- Okropieństwo! Jak wy nie wstydzicie się tego puszczać w telewizji! Wstyd!

- Jakim prawem dla ’show’ wykorzystujecie bezbronne zwierzęta? Brawa dla reżysera!

- Może sami wejdziecie do pudełek, żeby inni was dotykali? Kto w ogóle pozwolił na wykorzystywanie zwierząt i narażenie ich na niepotrzebny stres? Żenada - pomstowali internauci.

ZOBACZ: Na planie "Projektu Lady" doszło do bójki między uczestniczkami

Projekt Lady: Zwierzę zmarło na planie? Jest komentarz mentorki

Co więcej, jedna z osób, które miały pracować na planie odcinka, poinformowała o śmierci jednego ze zwierząt. Świnka morska miała umrzeć z wyziębienia spowodowanego włączoną klimatyzacją.

- Osoba pracująca na planie tego odcinka potwierdziła, że świnka zmarła z wyziębienia, bo na planie była klimatyzacja. Dramat. TVN powinien podnieść konsekwencje tego, co się stało - czytamy w jednym z komentarzy.

Do sprawy postanowiła odnieść się jedna z mentorek "Projektu Lady", Tatiana Mindewicz-Puacz. W rozmowie z serwisem Pudelek zaprzeczyła opiniom, że zwierzęta na planie cierpiały.

- Zwierzęta na planie mają czasem lepszą opiekę niż ludzie i wszyscy dbają o ich komfort. Czuwają nad tym właściciele zwierzaków i fachowcy - skwitowała.

Stacja TVN jak dotąd nie skomentowała zarzutów internautów.

 

RadioZET.pl/MF