Obserwuj w Google News

Projekt Lady 4: Program był ustawiony? Internauci krytykują wyniki finału

Maciej Friedrich
2 min. czytania
06.08.2019 10:07
Zareaguj Reakcja

Finał 4. edycji „Projekty Lady” już za nami. Nie wszyscy widzowie są jednak zadowoleni z decyzji jurorek. Widzowie najwyraźniej stawiali na inną z uczestniczek i mocno skrytykowali produkcję programu oraz jurorki. Pojawiły się opinie, że finał „Projektu Lady” był ustawiony.

Projekt Lady 4: Program był ustawiony? Internauci krytykują wyniki finału
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

„Projekt Lady” już po raz czwarty zagościł na antenie TVN. Zapowiadana „najmocniejsza” edycja programu rzeczywiście przyniosła wiele emocji. Dziewczęta okazały się dla jurorek poważnym wyzwaniem, nie zabrakło również kontrowersji wokół działań produkcji, w tym oskarżeń o znęcanie się nad zwierzętami. Ostatecznie jednak mentorkom i Małgorzacie Rozenek-Majdan udało się zmienić część uczestniczek w damy. W finale jurorki zadecydowały, że na główną nagrodę zasłużyła Liubov Miruk. Ukrainka otrzymała stypendium w Eurocentres Language Cambridge School w Wielkiej Brytanii. Nie wszyscy widzowie byli jednak zadowoleni z wyników finału.

Projekt Lady 4: Finał programu był ustawiony?

Jak w wypadku większości programów rozrywkowych, wynik finału nie każdemu przypadł do gustu. Czytając komentarze internautów, nietrudno było zauważyć, że faworytką widzów była Agata Mielcarz. Nic dziwnego, że decyzja jurorek spotkała się z falą krytyki. Widzowie podkreślali, że to Agata wykonała tytaniczną pracę i najbardziej zmieniła swoje zachowanie. Pojawiły się nawet głosy, że program był ustawiony i o zwycięstwie Liubov zadecydowali producenci.

Ja uważam, że powinna wygrać Agata. Zasłużyła na to. Jej przemiana jest widoczna i bardziej się do niej przyłożyła.

Ale w zasadzie o co chodzi? Nie od dziś wiadomo jak jest. Wszystkie tego typu programy są przecież w mniejszym lub większym stopniu ustawione i wiedzą o tym wszyscy – łącznie z ich uczestnikami. Ktoś to show sponsoruje i ten ktoś ma głos, jeśli nie decydujący o tym komu przypadnie wygrana, to niemały. Często gęsto osoba wygrywająca znana jest organizatorom na długo przed zakończeniem show. Tak to działa – biznes jest biznes – nic nadzwyczajnego.

Chyba jednak program był ustawiony. Sympatyczna dziewczyna, ale nie zrobiła takiego wielkiego postępu jak Agata – krytykowali internauci.

To nie pierwszy program TVN, któremu widzowie zarzucili manipulację wynikami. Głosy o ustawianiu wyników pojawiły się również po  finale „Top Model. Pytanie, czy widzowie nie nazbyt pochopnie oceniają wyniki, z którymi się nie zgadzają.

 

RadioZET.pl/MF