Obserwuj w Google News

"Predator": twórcy ujawnili tytuł i szczegóły fabularne nowej części słynnej serii science fiction

2 min. czytania
28.07.2021 13:49
Zareaguj Reakcja

John Davis i John Fox odpowiedzą za piąty film z serii "Predator". Producenci postanowili zdradzić szczegóły nadchodzącej historii o kosmicznym łowcy.

The Predator - kadr z filmu
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Trwają prace nad piątym filmem opowiadającym o Predatorach - kosmicznej rasie istot, której sensem istnienia jest polowanie na inne organizmy żywe. Co wiemy na temat nadchodzącej produkcji?

"Predator 5": o czym będzie nowy film z serii?

W 1987 roku zadebiutował słynny film Johna McTiernana z Arnoldem Schwarzeneggerem, który sprawił, że tytułowy stwór zyskał rzeszę fanów. Trzy lata później powstał sequel, który wyhamował rozwój serii. Predatory starły się z xenomorfami z "Obcego", ale na duży ekran powróciły dopiero w roku 2010 w filmie "Predators", po którym nastąpiła kolejna przerwa trwająca do roku 2018. Wtedy w kinach pojawiła się produkcja "The Predator". Chociaż film nie był spektakularnym sukcesem, niebawem zobaczymy piątą odsłonę opowieści o Predatorach.

Redakcja poleca

Producenci John Davis i John Fox rozmawiali z portalem Collider z okazji premiery filmu "Wyprawa do dżungli", który współtworzyli. W trakcie wywiadu zdradzili przyszłość serii "Predator". Nowy film ma się różnić od poprzednich unikatowym tytułem, który brzmi po prostu "Skull". Davis  i Fox ujawnili, że będzie to geneza śmiertelnie niebezpiecznych kosmitów. Zobaczymy ich pierwszą wizytę na Ziemi, ale tym razem w roli głównej wystąpi postać kobieca. Davis zdradził, co "Skull" będzie odnosić się do części pierwszej.

["Skull"] wraca do tego, co sprawiło, że zadziałał oryginalny "Predator". Pojawi się wątek pomysłowości ludzkiej, osoby, która się nie poddaje, która jest w stanie obserwować i interpretować, w zasadzie jest w stanie pokonać silniejszą, potężniejszą, dobrze uzbrojoną istotę.

Fox porównał natomiast nadchodzący film do Oscarowej produkcji z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

W sumie ["Skull"] jest bardziej podobny do "Zjawy" niż jakikolwiek film ze świata "Predatora". Dowiesz się, co mam na myśli, kiedy go zobaczysz.

Według słów producentów "Skull" jest już na etapie zaawansowanych prac na planie. Większość materiału już została nakręcona. Davis i Fox byli również podekscytowani scenariuszem autorstwa Patricka Aisona oraz zdolnościami reżyserskimi Dana Trachtenberga. Zdaniem obu filmowców, nadchodząca produkcja będzie unikatową częścią "Predatora", która wypracowała swój własny język, oraz tchnieniem świeżości w słynną serię science fiction. Na razie nie podjęto jeszcze decyzji, czy "Skull" powstanie jako film wyłącznie dla osób dorosłych, czy może dostanie znaczek PG-13.

Redakcja poleca

"Skulls": kiedy premiera 5. części "Predatora"?

Mimo że prawie zakończono pracę na planie "Skulls", nie podano informacji na temat obsady ani daty premiery filmu. Produkcja będzie pierwszym tytułem w serii, za który odpowie The Walt Disney Company, po tym, jak konglomerat wchłonął wytwórnię 20th Century Fox. Fani "Predatora" muszą więc uzbroić się w cierpliwość, ale niewykluczone, że pierwsze zdjęcia z filmu trafią do sieci już niebawem.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Collider