Obserwuj w Google News

Opowieść podręcznej: gwiazda serialu ma polskie korzenie i mówi po polsku

Maciej Friedrich
2 min. czytania
11.07.2019 13:24
Zareaguj Reakcja

Yvonne Strahovski to jedna z gwiazd "Opowieści podręcznej", doskonale przyjętego serialu, który możemy oglądać w HBO. Okazuje się, że australijska aktorka mówi po polsku i ma polskie korzenie.

Opowieść podręcznej: gwiazda serialu ma polskie korzenie i mówi po polsku
fot. FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

"Opowieść podręcznej" to bez wątpienia jeden z najlepszych i najmocniejszych seriali ostatnich lat. Obecnie polscy widzowie mogą oglądać go w HBO oraz na platformie HBO GO. Wielbiciele "Opowieści" już teraz z niecierpliwością wyczekują 4. sezonu serialu. Dystopijna opowieść o kobietach sprowadzonych do roli inkubatorów zachwyca widzów niepokojącym klimatem, świetnie skrojoną fabuła i doskonale napisanymi, niejednoznacznymi postaciami.

Jedną z najważniejszych jest Serena Joy Waterford, żona komendanta Freda Waterforda. Wciela się w nią Yvonne Strahovski, którą widzowie mogą kojarzyć również z roli w "Dexterze". Nie każdy fan wie jednak, że australijska aktorka ma bardzo dużo wspólnego z Polską.

Yvonne Strahovski z "Opowieści podręcznej" to córka Polaków

W wielu wywiadach Yvonne Strahovski chwaliła się tym, że potrafi płynnie mówić po polsku. Wspominała też, że jest to jej "pierwszy język". Nic w tym dziwnego, okazuje się że australijska gwiazda ma polskie korzenie. Yvonne urodziła się w Sydney, ale jest córką polskich emigrantów z Tomaszowa Mazowieckiego. Jej mama Bożena Strzechowska jest technikiem laboratoryjnym, a tata Piotr Strzechowski inżynierem elektronikiem. Aktorka wykorzystywała również nasz język w pracy zawodowej. Kwestie po polsku wypowiada między innymi w serialu "Chuck".

Seriale na wakacje 2019 - co oglądać? Najlepsze i nowe produkcje Netflix i HBO

Yvonne Strahovski - kim jest gwiazda "Opowieści podręcznej"?

Yvonne w wieku 25 lat przeniosła się z Australii do Stanów Zjednoczonych. Jej aktorski debiut to rola Suzie w jednym z odcinków "Double the Fist" z 2004 toku, a jej pierwszym filmem była "Droga donikąd" z 2007. Największą popularność przyniosły jej serialowe role w "Chuck", "Detxterze" i "Opowieści podręcznej". Jest absolwentką liceum Santa Sabina College w Strathfield, a aktorski dyplom zdobyła University of Western Sydney. Gracze mogą kojarzyć jej głos z serii gier "Mass Effect". 30 sierpnia pojawi się na ekranach w filmie "Angel of Mine".

 

RadioZET.pl/MF