Obserwuj w Google News

Melodramat: TOP 14 najlepsze filmy wszech czasów [LISTA]

Roksana Orlicka
5 min. czytania
17.01.2020 13:29
Zareaguj Reakcja

Melodramat to jeden z najpopularniejszych gatunków. To kino wzruszające, które ma budzić w widzach emocje oraz refleksję. Melodramatom warto dać szansę, bo oprócz historii miłosnej, dostajemy często sporą lekcję historii, sztuki czy też po prostu wrażliwość, o którą trudno w innych gatunkach. Poniżej lista TOP 14 melodramatów wszech czasów. Te filmy powinien znać każdy wielbiciel kina. 

Melodramat TOP 14 filmów które trzeba znać
fot. Kadr z filmu "Pokuta"

Melodramat: TOP 14 najlepsze filmy wszech czasów [LISTA]

Miłość jest jednym z najchętniej podejmowanych tematów przez reżyserów. Filmy, które przedstawiają historię uczucia dwóch bohaterów, cieszą się zainteresowaniem widzów. Dlaczego tak bardzo lubimy filmy o miłości? Podnoszą nas na duchu, budzą w widzach nadzieje i przede wszystkim wzruszają. Jednym z gatunków, który szczególnie upodobał sobie miłość, jest melodramat. W melodramatach miłość bohaterów często trafia na jakąś przeszkodę. Mitem jest to, że każdy z filmów z tego gatunku jest ckliwy i przerysowany jak popularny "Pamiętnik". Zdradzamy, które melodramaty są warte uwagi. Niektóre z nich to już naprawdę kultowe filmy.

Poniżej TOP 14 najlepszych melodramatów wszech czasów.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Zobacz także: Filmy romantyczne. Najlepsze tytuły, które warto zobaczyć [TOP 10]

Przeminęło z wiatrem (1939), reż. Victor Fleming

"Przeminęło z wiatrem" to kawał historii kina i jeden z najpopularniejszych melodramatów wszech czasów. Film z Vivien Leigh i Clarkiem Gablem trwa prawie cztery godziny. "Przeminęło z wiatrem" to ekranizacja bestsellerowej powieści Margaret Mitchell. Przedstawia ona historię bogatej i nieco kapryśnej Scarlett O'Hary. Kobieta wplątuje się w burzliwą relację z Rhettem Butlerem.

Zobacz zwiastun filmu "Przeminęło z wiatrem":

Titanic (1997), reż. James Cameron

"Titanic" to jedna z najpopularniejszych historii w świecie kina. Przedstawia dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w 1912 roku. Film został nagrodzony aż dziesięcioma Oscarami. W rolach głównych można zobaczyć Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. W filmie brytyjski statek Titanic wyrusza w swój pierwszy rejs do USA. Na pokładzie Jack przypadkowo spotyka arystokratkę Rose i zakochuje się w niej bez pamięci. Wspólnie będą musieli stawić czoła tragedii. 

Zobacz zwiastun filmu "Titatnic":

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (2008), reż. David Fincher

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" to kolejny przykład kina wybitnego, które powinien znać każdy kinoman. Film z Bradem Pittem, Cate Blanchett i Tildą Swinton został wyróżniony trzema Oscarami  i na zawsze zapisał się w popkulturze. Przedstawia on historię Benjamina, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. Film jest dostępny na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona":

Joe Black (1998), reż. Martin Brest

"Joe Black" to film udziałem Brada Pitta i Anthony'ego Hopkinsa. To jeden z najsmutniejszych, a zarazem najciekawszych filmów opowiadających o śmierci. Przedstawia on historię Susan, córki milionera. Pewnego dnia poznaje w barze mężczyznę, którym jest zauroczona. Tego samego dnia nieznajomy ginie pod kołami samochodu. Kobieta jest zaskoczona, gdy zmarły mężczyzna staje się gościem jej ojca i kompletnie jej nie pamięta.

Zobacz zwiastun filmu "Joe Black":

Lektor (2008), reż. Stephen Daldry

Akcja filmu "Lektor" rozgrywa się w Berlinie w 1958 roku. 15-letni Michael zakochuje się w dużo starszej Hannie. Po wielu latach już jako student prawa, zobaczy ją na ławie oskarżonych o nazistowskie zbrodnie. W rolach głównych Kate Winslet i David Cross.

Zobacz zwiastun filmu "Lektor":

Między słowami (2003), reż. Sofia Coppola

Film "Między słowami" to jeden z najbardziej cenionych tytułów Sofii Coppoli i najpiękniejszych filmów o samotności. Jego akcja rozgrywa się w egzotycznym i obym Tokio. Przedstawia on losy podstarzałego aktora i młodej kobiety. Nawiązują oni pełną emocji relacje, która pomaga im w momencie, gdy czują się najbardziej osamotnieni. W rolach głównych Scarlett Johansson i Bill Murray. Film jest dostępny na Netflixie.

Zobacz także:  Scarlett Johansson. Najlepsze filmy z udziałem aktorki [TOP10]

Zobacz zwiastun filmu "Między słowami":

Ona (2013), reż. Spike Jonze

"Ona" to film wciągający, a zarazem niezwykle przejmujący, budzący emocje. Pokazuje on, jak niebezpieczna potrafi być dla człowieka nowa technologia. Tym samym możemy zobaczyć, że prawdziwych uczuć nie da się zastąpić. "Ona" opowiada historię samotnego pisarza, który w całości oddaje się nowemu systemowi operacyjnemu. Ma on spełniać jego wszystkie potrzeby. W rolach głównych Joaquin Phoenix i Rooney Mara. W tle słyszymy głos Scarlett Johansson. Film jest dostępny w HBO GO.

Zobacz zwiastun filmu "Ona":

Tajemnica Brokeback Mountain (2005), reż. Ang Lee

Film "Tajemnica Brokeback Mountain" jest jednym z najpopularniejszych filmów z gatunku. Przedstawia on historię dwóch mężczyzn, którzy z sentymentem wracają do miasteczka, gdzie przed laty połączyła ich miłość. W niezapomnianych rolach Heath Ledger i Jack Gyllenhaal.

Zobacz zwiastun filmu "Tajemnica Brokeback Mountain":

Droga do szczęścia (2008), reż. Sam Mendes

"Droga do szczęścia" to kolejny film, w którym możemy zobaczyć Kate Winslet i Leonardo DiCaprio jako parę. Fabuła przedstawia historię młodego małżeńska, które mieszka na przedmieściach. Para nie może znieść przeciętności i zaczyna się nudzić swoim życiem. Decydują się wyjechać do Francji. Nie wiedzą, że to zmieni ich związek. 

Zobacz zwiastun filmu "Droga do szczęścia":

Zobacz także:  Najlepsze filmy wojenne wszech czasów. Te tytuły trzeba znać [TOP 14]

Pokuta (2007), reż. Joe Wright

"Pokuta" to wciągająca historia z intrygą w tle. Film przedstawia wydarzenia, które miały miejsce w 1935 roku. 13-letnia Briony jest świadkiem sceny miłosnej między jej siostrą a synem służącej. Interpretacja tego wydarzenia doprowadzi do nieodwracalnej tragedii. W rolach głównych Keira Knightly, James McAvoy oraz Saoirse Ronan.

Zobacz zwiastun filmu "Pokuta":

Co się wydarzyło w Madison Country (1995), reż. Clint Eastwood

"Co się wydarzyło w Madison Country" to film w reżyserii Clinta Eastwooda, w którym również występuje. Partneruje mu Meryl Streep. Opowiada on historię fotografa, który przybywa do Madison, by zrobić zdjęcia mostów. Niespodziewanie poznaje gospodynię domową, w której zakochuje się bez pamięci.

Zobacz zwiastun filmu "Co się wydarzyło w Madison Country":

Zimna wojna (2018), reż. Paweł Pawlikowski

W zestawieniu nie mogło zabraknąć jedno z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat. "Zimna wojna" Pawlikowskiego zachwyciła krytyków i widzów na całym świecie. To świetnie nakręcony i zagrany obraz przedstawiający historię wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być razem oraz jednocześnie żyć bez siebie. W rolach głównych Joanna Kulig i Tomasz Kot.

Zobacz zwiastun filmu "Zimna wojna":

Tamte dni, tamte noce (2017), reż. Luca Guadagnino

"Tamte dni, tamte noce" to również kolejna pozycja warta uwagi. Film został ciepło przyjęty przez krytyków. Obecnie można go obejrzeć na Netflixie. Przedstawia on historię nastoletniego chłopaka, który zakochuje się w gościu swoich rodziców. W rewelacyjnych rolach Timothee Chalamet i Armie Hammer.

Zobacz zwiastun filmu "Tamte dni, tamte noce":

Casablanca (1942), reż. Michael Curtiz

"Casablanca" to kultowy film, który obowiązkowo powinien zobaczyć każdy fan kina. Jego akcja toczy się w czasie II wojny światowej w Casablance. Przedstawia on losy właściciela klubu nocnego, który spotyka dawna miłość. Kobieta jest teraz żoną wpływowego działacza czeskiego ruchu oporu. Niestety, dawne uczucia odżywają. 

Zobacz zwiastun filmu "Casablanca":

Zobacz także:  Filmy o wampirach. Najlepsze tytuły, które trzeba znać [TOP8]

 

RadioZET.pl/RO