Obserwuj w Google News

Filmy o wampirach. Najlepsze tytuły, które trzeba znać [TOP8]

Roksana Orlicka
4 min. czytania
14.01.2020 14:51
Zareaguj Reakcja

Wampiry są legendarnymi postaciami, które od zawsze inspirują twórców filmów. Ciekawy jest sposób, w jaki są ukazywane w popkulturze. W niektórych filmach wampiry to krwiożercze i podstępne bestie. Innym razem nadaje się im wręcz odrobinę romantyzmu i ukazuje, jako nieśmiertelnych i nieszczęśliwych niewolników własnego losu, jak na przykład w ,,Zmierzchu". Zebraliśmy najlepsze filmy o wampirach oraz tytuły, które trzeba znać. Sprawdź nasze TOP 8 filmów o wampirach.

TOP8 filmów o wampirach. Te tytuły trzeba znać
fot. Instagram/@silenciodreamer

Filmy o wampirach. Najlepsze tytuły, które trzeba znać [TOP7]

TOP7 najlepszych i najpopularniejszych filmów o wampirach wszech czasów. Filmy o wampirach bywają straszne i mrożą krew w żyłach. Współcześnie coraz rzadziej przedstawia się te legendarne postacie jako krwiożercze bestie, a nadaje ludzkie cechy i uczucia. Duży wpływ na kształtowanie wyobrażenia o wampirach miał Dracula, ale także Edward Cullen z sagi ,,Zmierzch". W ciekawy sposób przedstawiono te postacie w filmie ,,Blade - wieczny łowca". Co ciekawe, temat wampirów jest chętnie podejmowany również w serialach. Swego czasu popularnością cieszyła się ,,Czysta krew" HBO czy ,,Buffy- postrach wampirów". Warto wspomnieć, że na Netflixie pojawił się trzyodcinkowy serial ,,Drakula".

Poniżej można znaleźć TOP 7 najlepszych filmów o wampirach.

Zobacz także:  Filmy romantyczne. Najlepsze tytuły, które warto zobaczyć [TOP 10]

Tylko kochankowie przeżyją (2013), reżyser Jim Jarmusch

,,Tylko kochankowie przeżyją" Jarmuscha nie jest typowym filmem o wampirach. Przedstawia on historię pary krwiopijców, która postanawia odbudować swój związek sprzed lat. Są oni zmęczeni długowiecznością i rozczarowani tym, jak zmienił się świat. Najważniejsza jest dla nich sztuka, w tym muzyka i literatura. W rolach głównych Tilda Swinton i Tom Hiddleston, w filmie pojawia się także Mia Wasikowska czy John Hurt. ,,Tylko kochankowie przeżyją" zachwycają klimatem, muzyką i grą aktorską. 

Zobacz zwiastun filmu ,,Tylko kochankowie przeżyją":

Co robimy w ukryciu? (2014), reżyser Jemaine Clement i Taika Waititi

,,Co robimy w ukryciu?" przedstawia historię czterech wampirów: Viago, Deacona, Vladislawa i Petyra, którzy mieszkają razem na przedmieściach Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się po zmroku. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. 

Zobacz zwiastun filmu ,,Co robimy w ukryciu?":

Mroczne cienie (2012), reżyser Tim Barton

,,Mroczne cienie" to produkcja z gwiazdorską obsadą. Zobaczymy w niej Johnny'ego Deppa, Evę Green, Helenę Bonham Carter czy Michelle Pfeiffer. Film przedstawia historię Barnabasa, który zostanie ukarany przez mściwą wiedźmę. W rezultacie wstaje on z grobu po dwustu latach i trafi w lata 70., który kompletnie nie potrafi zrozumieć. ,,Mroczne cienie" są dostępne na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu ,,Mroczne cienie":

Wywiad z wampirem (1994), reżyser Neil Jordan

,,Wywiad z wampirem" to kultowy film z udziałem Brada Pitta, Toma Cruise'a, Antonio Banderasa czy Kristen Dunst. Przedstawia on wampira od zupełnie ludzkiej strony. Jeszcze dwieście lat temu Louis był zwykłym człowiekiem i był szczęśliwie zakochany. Niestety, jego żona ginie. By przestać cierpieć, zostaje przemieniony w wampira. Nie potrafi jednak zabijać ludzi z zimną krwią.

Zobacz zwiastun filmu ,,Wywiad z wampirem":

Nosferatu - symfonia grozy (1922), reżyser F.W. Murnau

,,Nosferatu - symfonia grozy" to jeden z pierwszych filmów, który został poświęcony wampirowi. Wyróżnia się niesamowitym klimatem, działa na wyobraźnię i od wielu lat inspiruje innych twórców. Film opowiada historię młodego agenta nieruchomości, który wyrusza w podróż, by podpisać umowę o zakupie posiadłości. Całkowicie nieświadomy udaje się do zamku wampira Nosferatu.

Zobacz zwiastun filmu ,,Nosferatu - symfonia grozy":

Dracula (1992), reżyser Francis Ford Coppola

,,Dracula" to kultowy film z 1992 roku. Został nagrodzony prestiżowym Oscarem. W rolach głównych wystąpili Gary Oldman, Anthony Hopkins, Winona Ryder i Keanu Reeves. ,,Dracula" przedstawia historię rumuńskiego wampira, który wyjeżdża do Londynu, gdzie mieszka kobieta przypominająca mu jego tragicznie zmarłą ukochaną. Warto zobaczyć nie tylko ze względu na wciągającą historię i klimat, ale także znakomite kreacje aktorów.

Zobacz zwiastun filmu ,,Dracula":

Od zmierzchu do świtu (1996), reżyser Robert Rodriguez

Film ,,Od zmierzchu do świtu" to również nie jest typowy film o wampirach. Autorem scenariusza jest Quentin Tarantino. W filmie wystąpili: George Clooney czy Salma Hayek. Opowiada on historię przestępców, którzy uciekają do Meksyku. Zatrzymują się w przydrożnym lokalu. Nie są świadomi, że to siedlisko wampirów.

Zobacz zwiastun filmu ,,Od zmierzchu do świtu":

O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu (2014), reżyser Ana Lily Amirpour

To propozycja dla fanów kina niszowego i artystycznego. Niesamowity klimat, trzymająca w napięciu fabuła i czarno-białe zdjęcia. Film ukazuje życie irańskiego miasteczka Bad City, w którym przestępczość i prostytucja są na porządku dziennym. Wszystko się zmienia, gdy mieszkańcy zaczynają być prześladowani przez wampirzycę.

Zobacz zwiastun filmu ,,O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu":

Zobacz także:  9 najlepszych filmów 2019. Te tytuły trzeba zobaczyć [LISTA]

 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

RadioZET.pl/RO