Obserwuj w Google News

Julia Wieniawa zadebiutowała w Teatrze Telewizji: "Spełnienie moich najskrytszych marzeń"

Sylwia Wamej
1 min. czytania
20.05.2019 13:20
Zareaguj Reakcja

Julia Wieniawa zadebiutowała w nowej roli. Gwiazda pojawi się w spektaklu Teatru Telewizji „Dołęga - Mostowicz. Kiedy zamykam oczy” w reżyserii Marka Bukowskiego.  Kogo zagra młoda gwiazda?

Julia Wieniawa
fot. Viphoto/ East News

Julia Wieniawa zadebiutowała w Teatrze Telewizji

Julia Wieniawa zadebiutowała w Teatrze Telewizji w sztuce Marka Bukowskiego " Dołęga - Mostowicz. Kiedy zamykam oczy”. Spektakl przeniesie widzów w świat dwudziestolecia międzywojennego, pokazując życie pisarza Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora "Kariery Nikodema Dyzmy". Julia Wieniawa wcieliła się w postać Ady, jednej z kobiet Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

"Jest to jedna z kobiet Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Pierwsza kobieta, którą bardzo kochał, a ona kochała jego, ale niestety koneksje rodzinne i polityczne nie pozwoliły im być razem. To było spełnienie moich najskrytszych marzeń. Mimo, że nie była to główna rola, to cieszę się, że mogłam się wreszcie sprawdzić w wersji teatralnej. To było wspaniałe, bo mogłam się cofnąć w czasie. Głównie dla takich chwil chciałabym być aktorką" - powiedziała Julia Wieniawa w rozmowie z "Super Expressem".

Pierwsza kostiumowa rola Julii Wieniawy

To pierwsza kostiumowa rola Julii Wieniawy, która nie ukrywa, że bardzo dobrze odnalazła się w takiej stylistyce.

"To jest o wiele fajniejsze, ciekawsze doświadczenie, niż granie w serialu czy w filmie obyczajowym, bo teoretycznie mamy to na co dzień". Oprócz Julii Wieniawy w spektaklu Marka Bukowskiego zobaczymy również m.in. Wojciecha Mecwaldowskiego, Mariana Opanię czy Mariusza Bonaszewskiego. Spektakl Teatru Telewizji z udziałem Julii Wieniawy zobaczymy w poniedziałek 20 maja na antenie TVP 1.

 

RadioZEt.pl/Se.pl/ SW