Obserwuj w Google News

Marvel pracuje nad kolejnymi 30 filmami. O jakie tytuły chodzi?

2 min. czytania
30.09.2021 14:53
Zareaguj Reakcja

Filmy Marvela na dobre wróciły do gry, a ich twórcy snują wizje przyszłości. W planach Marvel Studios jest 30 kolejnych tytułów. O jakie produkcje chodzi?

Avengers: Infinity War - Chris Evans, Chadwick Boseman, Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Anthony Mackie, Don Cheadle, Danai Gurira - kadr z filmu Marvela
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Filmy Marvela od ponad 10 lat regularnie wypełniają sale kinowe na całym świecie. Nic więc dziwnego, że obecny moment, to dopiero początek ekspansji MCU. W przyszłości ma powstać co najmniej drugie tyle tytułów, które już widzieliśmy.

Filmy Marvela: powstanie 30 kolejnych produkcji MCU

Jeśli ktoś bał się lub łudził, że wraz z premierą "Avengers: Endgame" czeka nas pożegnanie z kinowym uniwersum, to się grubo mylił. MCU nie tylko poszerzyło się o seriale, ale również doczeka się kinowej kontynuacji, która potrwa kolejnych kilka ładnych lat.

Redakcja poleca

Nad złożonością kinowego świata Marvela czuwa Kevin Feige. Nie robi jednak tego sam, bo uniwersum kształtuje masa ludzi. Nie tylko reżyserów filmowych, ale również producentów wykonawczych, którzy mają wkład w rozwój MCU. Jedną z nich jest Victoria Alonso, która gościła w audycji 221radio. Jak podaje CBR, producentka została zapytana o potwierdzenie informacji, jakoby Marvel Studios pracowało obecnie nad 35 nowymi filmami.

Obecnie pracujemy nad 31 projektami, proszę nie dodawać 4 więcej. (...) Chcemy, aby wszyscy zrozumieli, że w pomyśle na opowiedzenie powiązanych ze sobą opowieści, ważne jest, aby świat wiedział, że postacie, które tworzymy i ich historie, mają związek z tym, jak ludzie wchodzą ze sobą w interakcje.

Alonso potwierdziła więc, że w przyszłości zobaczymy wiele tytułów bazujących na komiksach Marvela. Nie zdradziła oczywiście o jakich produkcjach mowa. Warto podkreślić, że do 31 produkcji nie wliczają się nadchodzące premiery: "Eternals", serial "Hawkeye" oraz "Spider-Man: No Way Home"

Redakcja poleca

Wśród kinowych tytułów, które zostały oficjalnie potwierdzone i obecnie trwają nad nimi prace, są "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", "Thor: Love and Thunder", "Black Panther: Wakanda Forever" oraz "The Marvels". Cztery produkcje trafią do kin już w 2022 roku. Nie należy zapominać również o filmach "Ant-Man i Wasp: Quantumania", "Fantastic Four", "Blade", "Strażnicy Galaktyki 3" oraz "Kapitan Ameryka 4", które zobaczymy w kolejnych latach. Jedno jest pewne - Faza Czwarta MCU to dopiero przedsmak tego, czym niebawem zaskoczą nas twórcy z Marvel Studios.

RadioZET.pl/CBR/221radio

Najlepsze seriale superbohaterskie. 11 tytułów, które koniecznie powinniście obejrzeć