Obserwuj w Google News

Gwiazdor Marvela o filmach MCU: "To g***o!"

3 min. czytania
11.05.2021 12:53
Zareaguj Reakcja

Aktor Mickey Rourke, który wystąpił w filmie Marvela "Iron Man 2", ostro skrytykował produkcje MCU. Wychwala natomiast... serial "Prawo i porządek: sekcja specjalna".

Mickey Rourke, Scarlett Johansson, Jon Favreau, Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow i Don Cheadle - premiera filmu Iron Man 2
fot. KENNELL KRISTA/SIPA/EAST NEWS

Mickey Rourke - gwiazdor takich filmów jak "Zapaśnik", "Sin City: Miasto Grzechu" oraz "Iron Man 2", dość krytycznie podszedł do produkcji spod szyldu Marvel Studios. Aktor skrytykował jakość niektórych elementów kinowego uniwersum.

Filmy Marvela - Mickey Rourke krytykuje produkcje MCU

Obecnie filmy Marvela to już standard w corocznym kinowym krajobrazie. MCU co kilka miesięcy wypuszcza (a przynajmniej było tak przed wybuchem pandemii koronawirusa), kilka nowych filmów. Niebawem czeka nas początek Czwartej Fazy kinowego uniwersum.

Redakcja poleca

Nie wszyscy są jednak podekscytowani wizją i rozmachem przedstawicieli Marvel Studios. Na Instagramie Mickey'ego Rourke'a pojawił się wpis na temat serialu "Prawo i porządek: sekcja specjalna", który rzuca krytyczne spojrzenie na produkcje o superbohaterach z kart Marvel Comics, mimo tego, że aktor sam wystąpił w jednej z nich. Rourke wcielił się w Antona Vanko/Whiplasha w "Iron Manie 2". Co nie podoba mu się w produkcjach Marvela?

Słyszałem, że ten serial ma 20 lat. Nigdy wcześniej go nie wiedziałem, aż do lockdownu, ponieważ mój cały sprzęt do ćwiczeń stoi w salonie, od kiedy 6 miesięcy temu postawiłem go, by podczas izolacji trenować w domu. Włączyłem ten serial przez przypadek i z ciekawości zacząłem oglądać. Muszę przyznać, że nigdy nie widziałem tak wspaniałego aktorstwa w telewizji! Żaden serial, który do tej pory oglądałem, a prawdopodobnie widziałem już ich z 1000, nie były tak niesamowitymi produkcjami z reżyserią na najwyższym poziomie. Ale przede wszystkim jestem pod wielkim wrażeniem zespołu bardzo utalentowanych aktorów.
Mariska Hargitay to bardzo skoncentrowana aktorka, która jest absolutnie świetna w każdym odcinku. Jej poświęcenie i bardzo drobiazgowa praca sprwiły, że stoi na zupełnie innym poziomie. W dzisiejszych czasach jest bardzo niewiele aktorek filmowych, które dorastają jej do pięt. Mam do niej ogromny szacunek z powodu jej niesamowitych zdolności.
Z drugiej strony mamy Christophera Meloniego. Ten jegomość wnosi bardzo dużo swoją fizycznością i wybuchowością, co wynika z jego  piłkarskiego doświadczenia. Ci z nas, którzy dorastając, grali w football, czasami mieli szczęście ćwiczyć pod skrzydłami trenerów, którzy dali nam dużo charakteru, stającego się częścią naszego DNA, noszonego przez nas przez resztę naszego życia. To jest siła, której nie można kupić. Zwróciłem również uwagę na szykowną i niezwykle utalentowaną, Stephanie March, ale najbardziej zaskoczył mnie BD Wong. Jestem też pod ogromnym wrażeniem charyzmy, nastawienia, elegancji i wrażliwości, które Ice T wnosi do swojej wyjątkowej roli. Wydaje mi się, że to, co szczególnie cieszy mnie, podczas oglądania tej wyjątkowej grupy aktorów, to fakt, że gdyby nie ten cały lockdown, najprawdopodobniej nigdy bym tego nie zobaczył tego serialu. Ale że wykonuję wszystkie treningi w moim salonie, a mój telewizor był podczas lockdownu ciągle włączony, mogłem odkryć ten wspaniały serial.
Szacunek dla was wszystkich. Praca, którą wszyscy wykonujecie, to prawdziwe aktorstwo, a nie takie bzdety, które są obecne w tych g***ach Marvela.

Rourke wychwala więc aktorów z serialu "Prawo i porządek: sekcja specjalna", jednocześnie nazywając produkcje Marvela "g***ami". Konkretnie chodzi mu o poziom aktorstwa gwiazd MCU, który jego zdaniem jest bardzo niski.

Redakcja poleca

To dość niepopularna opinia, bo, mimo że produkcje MCU to typowe blockbustery nastawione na zysk, w ostatnich latach poziom filmów znacznie się podniósł. Nie chodzi jedynie o lepszą konstrukcję całego kinowego świata, o wiele ciekawsze niż w pierwszych dwóch Fazach fabuły filmów i próby pogłębienia rysów psychologicznych superbohaterów, ale również angażowanie naprawdę wybitnych aktorów i reżyserów, którzy wynieśli historie o herosach na wyższy poziom. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Instagram