Obserwuj w Google News

Filmowy Hagrid cierpiał na wiele chorób. Robbie Coltrane pod koniec życia jeździł na wózku

2 min. czytania
24.10.2022 12:22

Robbie Coltrane, znany z roli Hagrida z sagi przygód Harry'ego Pottera, zmarł 14 października. Na jaw wyszły przyczyny śmierci uwielbianego aktora. Cierpiał na wiele chorób, a pod koniec życia poruszał się na wózku.

filmowy-hagrid-nie-zyje-przyczyny-smierci-robbie-coltrane
fot. BEHAR ANTHONY/SIPA/EAST NEWS

Robbie Coltrane nie żyje. Informację o śmierci aktora znanego z filmów poświęconym historii Harry’ego Pottera podano 14 października. Robbiego pożegnali fani oraz znajomi i przyjaciele z planu zdjęciowego przygód młodego czarodzieja. Wiele z nich dziękowało za wsparcie i wspominało niezwykłe poczucie humoru Coltrane’a. Teraz na jaw wyszły przyczyny śmierci Robbiego. Uwielbiany aktor zmagał się z wieloma chorobami. Jakie są znane okoliczności jego śmierci?

Redakcja poleca

Robbie Coltrane nie żyje. Okoliczności śmierci filmowego Hagrida

Okazuje się, że prywatne życie filmowego opiekuna Harry’ego Pottera nie było usłane różami. Robbie Coltrane cierpiał z powodu licznych chorób. Z artykułu Wirtualnej Polski dowiadujemy się, że zawsze aktywny i ciekawy świata aktor pod koniec życia wyraźnie osłabł. Wszystkiemu winna była chorobliwa otyłość i długie zmagania aktora z cukrzycą typu drugiego.

Według informacji zaczerpniętych z portalu deadline.com Robbie Coltrane podczas ostatniego etapu życia miał poruszać się na wózku. Z aktu zgonu można dowiedzieć się natomiast o infekcji dolnych dróg oddechowych. Licznym chorobom aktora towarzyszyła także sepsa i blok serca.

Robbie Coltrane zostanie zapamiętany jako świetny aktor, chociaż nie miał na koncie wielu pierwszoplanowych ról. W sercach fanów uniwersum przygód Harry’ego Pottera na zawsze zapisze się jako ten, który sprowadził do Hogwardu młodego czarodzieja.

Oglądaj

Kadr z filmu Harry Potter
9 Zobacz galerię
fot. Kadr z filmu Harry Potter