Obserwuj w Google News

"Doktor Strange 2": Charlize Theron w uniwersum Marvela. Gwiazda pokazała zakulisowe zdjęcia

2 min. czytania
11.05.2022 15:40
Zareaguj Reakcja

W filmie "Doktor Strange w multiwersum obłędu" gościnnie pojawia się Charlize Theron. Aktorka zdradziła, w kogo się wcieliła, zamieszczając w sieci zdjęcia.

Charlize Theron
fot. Sipa USA/Sipa USA/East News

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Za nami premiera filmu "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Osoby, które były w kinie doskonale wiedzą, że w jedną z postaci wcieliła się Charlize Theron. Aktorka ujawniła swoje zaangażowanie w uniwersum Marvela, pokazując w mediach społecznościowych zakulisowe zdjęcia.

"Doktor Strange 2": Charlize Theron w uniwersum Marvela. Kogo gra gwiazda?

Theron pojawiła się w jednej ze scen po napisach, szokując część widowni niezapowiedzianym występem. Podobna sytuacja miała miejsce w innym filmie Marvela - "Eternals", w którym w scenie po napisach pojawił się Harry Styles.

Redakcja poleca

Na Instagramie aktorki pojawił się post, w którym możemy zobaczyć dwie fotografie z planu filmu "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Na jednym widzimy zbliżenie na twarz ucharakteryzowanej Theron, na drugim gwiazda stoi obok Benedicta Cumberbatcha.

Poznajcie Clea'ę.

W pierwszej scenie po napisach Strange kroczy ulicą Nowego Jorku. Zostaje zawołany po imieniu przez tajemniczą kobietę, w którą wcieliła się Charlize Theron. Bohaterka oznajmia, że mag spowodował kolizję uniwersów i teraz wspólnie muszą jej zapobiec. Otwiera portal do innego wymiaru i pyta Strange'a, czy wyrusza z nią, czy się boi. Heros manifestuje swoje trzecie oko i udaje się na wyprawę z nową postacią.

Fani komiksów Marvela od razu rozpoznali w bohaterce granej przez Theron postać o imieniu Clea. W papierowym uniwersum została wprowadzona na kartach "Strange Tales" #126 z 1964 roku. Stworzyli ją Stan Lee i Steve Ditko. Jest córką Umar - siostry potężnego Dormammu - władcy Dark Dimension. Początkowo była jego popleczniczką, ale podczas spotkania ze Strange'em poczuła, że coś ciągnie ją na Ziemię. Z dala od własnego domu zatraciła magiczne moce, ale postanowiła zwrócić się o pomoc do Doktora Strange'a, który został jej nauczycielem magii. Z czasem pomiędzy bohaterami narodziło się uczucie, które scementowano nieformalnym małżeństwem. Po jakimś czasie Clea zapragnęła jednak wrócić do Dark Dimension, zostając władczynią tego wymiaru. Ostatnimi czasy zastąpiła Strange'a jako nowa Sorcerer Supreme.

Co pojawienie się Clea'i mówi o przyszłości serii i całego uniwersum? Heros u boku nowej towarzyszki będzie musiał naprawić to, co zostało zniszczone w "Multiwersum obłędu". Niewykluczone, że podobnie jak w komiksach Strange i Clea zostaną parą. Trudno jednak przewidywać, w jakim kierunku pójdą filmowi twórcy. O tym przekonamy się prawdopodobnie za jakiś czas.

Redakcja poleca

"Doktor Strange w multiwersum obłędu": o czym jest film?

America Chavez (Xochitl Gomez) ucieka z innego wymiaru do świata Doktora Strange'a (Benedict Cumberbatch). Gonią ją przerażające potwory. Pogrążony w problemach natury prywatnej magiczny superbohater łączy siły z Wongiem (Benedict Wong) i pomaga dziewczynie, odkrywając, że poluje na nią zła siła. Strange postanawia zwrócić się o pomoc w kwestii multiwersum do jedynej żyjącej członkini Avengers, która dysponuje potężną mocą - Wandy Maximoff znanej obecnie jako Scarlet Witch (Elizabeth Olsen).

RadioZET.pl/Instagram