Obserwuj w Google News

"Doktor Strange w multiwersum obłędu": scena po napisach w filmie Marvela. Kim jest tajemnicza postać?

3 min. czytania
06.05.2022 11:48
Zareaguj Reakcja

Czy w filmie "Doktor Strange w multiwersum obłędu" pojawiają się sceny po napisach? Ile ich jest? Jakie mają znaczenie dla całego kinowego świata Marvela?

Doktor Strange w multiwersum obłędu - Benedict Cumberbatch - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

6 maja 2022 roku do kin wszedł najnowszy film Marvela - "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Czy w produkcji MCU z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej pojawiają się sceny po napisach?

"Doktor Strange w multiwersum obłędu": czy w filmie są sceny po napisach?

Druga część przygód Doktora Strange'a to dla tysięcy widzów na świecie jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji Marvel Studios i filmów w ogóle w pierwszej połowie 2022 roku. Nic dziwnego, bo produkcja została zapowiedziana jako kontynuacja serialu "WandaVision" i przy okazji kolejny krok w poszerzaniu wprowadzonego jakiś czas temu tytułowego multiwersum.

Redakcja poleca

Film "Doktor Strange w multiwersum obłędu" nie jest wyjątkiem i również zawiera pewne sprawdzone elementy, które można zaliczyć już do pewnej tradycji Marvel Studios. Nie zabrakło więc stałego komponentu, jakim są sceny po napisach. W produkcji pojawiają się dwa ukryte fragmenty. Pierwszy tuż po rozpoczęciu listy płac, drugi na samym jej końcu. Warto więc wytrwać na sali kinowej do zapalenia świateł.

UWAGA! Dalsza część artykułu zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

"Doktor Strange w multiwersum obłędu": kim jest tajemnicza postać z pierwszej sceny po napisach?

W pierwszej scenie po napisach Strange kroczy ulicą Nowego Jorku. Zostaje zawołany po imieniu przez tajemniczą kobietę, w którą wcieliła się Charlize Theron. Bohaterka oznajmia, że mag spowodował kolizję uniwersów i teraz wspólnie muszą jej zapobiec. Otwiera portal do innego wymiaru i pyta Strange'a, czy wyrusza z nią, czy się boi. Heros manifestuje swoje trzecie oko i udaje się na wyprawę z nową postacią.

Fani komiksów Marvela od razu rozpoznali w bohaterce granej przez Theron postać o imieniu Clea. W papierowym uniwersum została wprowadzona na kartach "Strange Tales" #126 z 1964 roku. Stworzyli ją Stan Lee i Steve Ditko. Jest córką Umar - siostry potężnego Dormammu - władcy Dark Dimension. Początkowo była jego popleczniczką, ale podczas spotkania ze Strange'em poczuła, że coś ciągnie ją na Ziemię. Z dala od własnego domu zatraciła magiczne moce, ale postanowiła zwrócić się o pomoc do Doktora Strange'a, który został jej nauczycielem magii. Z czasem pomiędzy bohaterami narodziło się uczucie, które scementowano nieformalnym małżeństwem. Po jakimś czasie Clea zapragnęła jednak wrócić do Dark Dimension, zostając władczynią tego wymiaru. Ostatnimi czasy zastąpiła Strange'a jako nowa Sorcerer Supreme. 

Co pojawienie się Clea'i mówi o przyszłości serii i całego uniwersum? Heros u boku nowej towarzyszki będzie musiał naprawić to, co zostało zniszczone w "Multiwersum obłędu". Niewykluczone, że podobnie jak w komiksach Strange i Clea zostaną parą. Trudno jednak przewidywać, w jakim kierunku pójdą filmowi twórcy. O tym przekonamy się prawdopodobnie za jakiś czas.

Redakcja poleca

"Doktor Strange w multiwersum obłędu": druga scena po napisach

Na samym końcu pojawia się jeszcze jeden dodatkowy fragment. Tym razem czysto humorystyczny, ale odnoszący się w dużej mierze do twórczości reżysera "Doktora Strange'a w multiwersum obłędu". Widzimy bowiem, co się stało z jednym z mieszkańców alternatywnego świata odwiedzanego przez Strange'a i Amerikę Chavez. Mowa o ulicznym sprzedawcy żywności, którego heros potraktował nieprzyjemnym zaklęciem. Mężczyzna został przeklęty, przez co przez jakiś czas okładał się pięściami. W scenie po napisach widzimy, że zaklęcie w końcu minęło.

W epizodyczną postać wcielił się Bruce Campbell - gwiazdor serii "Martwe zło", który bardzo często pojawia się w innych filmach Sama Raimiego, między innymi trylogii "Spider-Man" z Tobeyem Maguire'em w roli głównej. Scena jest więc hołdem złożonym widzom reżysera i fanom Cambella.

Redakcja poleca

"Doktor Strange w multiwersum obłędu": o czym jest film?

America Chavez (Xochitl Gomez) ucieka z innego wymiaru do świata Doktora Strange'a (Benedict Cumberbatch). Gonią ją przerażające potwory. Pogrążony w problemach natury prywatnej magiczny superbohater łączy siły z Wongiem (Benedict Wong) i pomaga dziewczynie, odkrywając, że poluje na nią zła siła. Strange postanawia zwrócić się o pomoc w kwestii multiwersum do jedynej żyjącej członkini Avengers, która dysponuje potężną mocą - Wandy Maximoff znanej obecnie jako Scarlet Witch (Elizabeth Olsen).

RadioZET.pl