Obserwuj w Google News

"Doctor Strange 2": mag zastąpi Kapitana Amerykę i Iron Mana? Opis fabuły filmu Marvela

3 min. czytania
30.12.2021 11:22
Zareaguj Reakcja

Marvel Studios zaprezentowało opis fabuły najnowszego filmu - "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Czy heros zastąpi czołowych bohaterów Avengers?

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - plakat filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

Wielkimi krokami nadchodzi premiera filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - drugiej części przygód potężnego czarodzieja ze świata Marvela. W sieci pojawił się oficjalny opis fabuły filmu. Co zdradza na temat przyszłych wydarzeń z uniwersum?

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": opis fabuły filmu Marvela

Wraz z końcem 2021 roku w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", który kilka dni wcześniej pojawił się jako jedna ze scen po napisach w filmie "Spider-Man: No Way Home".

Redakcja poleca

Trailer ukazał zarys fabuły, ale pozostawił też wiele niedopowiedzeń, które już są przedmiotem spekulacji fanów MCU. Kto tak naprawdę będzie przeciwnikiem tytułowego bohatera? Jakimi występami gościnnymi twórcy uraczą nas tym razem? Jaki wpływ fabuła filmu będzie miała na cały filmowo-serialowy świat?

Jak podaje portal Cosmic Circus, część odpowiedzi na powyższe pytania pojawia się w oficjalnym opisie fabularnym "Doctor Strange in the Multiverse of Madness".

Otwierają się drzwi multiwersum pełnego tajemnicy i szaleństwa. Kiedy Iron Man i Kapitan Ameryka odeszli po zaciętej walce w "Avengers: Endgame", Doctor Strange - były genialny chirurg i najsilniejszy mag na Ziemi odegra ważną rolę jako główny członek Avengers. Jednak użycie magii pozwalającej na manipulowanie czasem i przestrzenią za pomocą zakazanego zaklęcia, które jest uważane za jedno z najniebezpieczniejszych, otworzyło drzwi do tajemniczego szaleństwa zwanego multiwersum. Aby przywrócić do normy zmieniający się świat, Strange szuka pomocy u swojego sojusznika Wonga - obecnego Najwyższego Maga Ziemi i potężnej czarownicy z Avengers - Scarlet Witch Avengers, czyli Wandy. Nad ludzkością i całym wszechświatem wisi straszliwe niebezpieczeństwo, którego nie da się już pokonać samą ich mocą. Co jeszcze bardziej zaskakujące, największe zagrożenie we wszechświecie wygląda dokładnie tak, jak Doktor Strange… Reżyser Sam Raimi, który wykorzystał swoje nietypowe spojrzenie na rzeczywistość, oczaruje cały świat przytłaczającą skalą i bezprecedensowymi wrażeniami wizualnymi, wychodzącymi poza czas i przestrzeń!

Zapowiada się więc naprawdę spektakularna produkcja, która może sporo namieszać w świecie opartym na komiksach Marvela. Wygląda bowiem na to, że Strange stanie się następcą dwóch największych członków Avengers. Będzie też antagonistą, prawdopodobnie tą samą alternatywną wersją postaci, która pojawiła się w serialu "What If...?".

Swego rodzaju prologiem do filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" jest serial "WandaVision", w którym Wanda Maximoff stała się potężną Scarlet Witch. Koncept multiwersum został wprowadzony w serialu "Loki" i rozwinięty w animacji "What If...?", a następnie w filmie "Soider-Man: No Way Home", którego druga część przygód Doktora Strange'a będzie niejako kontynuacją.

Redakcja poleca

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": kiedy premiera?

Reżyserem "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" jest znany z serii horrorów "Martwe zło" i oryginalnej trylogii "Spider-Mana", Sam Raimi. W rolach głównych oprócz Benedicta Cumberbatcha i Elizbeth Olsen wystąpią Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez. Produkcja Marvela trafi do kin 6 maja 2022 roku.

RadioZET.pl/Cosmic Circus

Najlepsze seriale superbohaterskie. 11 tytułów, które koniecznie powinniście obejrzeć