Obserwuj w Google News

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": kto będzie przeciwnikiem w filmie Marvela?

3 min. czytania
22.12.2021 12:52
Zareaguj Reakcja

Z kim zmierzy się główny bohater filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"? Zwiastun produkcji sugeruje, że przewidywania fanów mogą się nie sprawdzić.

Avengers: Infinity War - Benedict Cumberbatch - kadr z filmu Marvela
fot. MarvelStudios/materiały prasowe

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

W ramach sceny po napisach filmu "Spider-Man: No Way Home" fanom zaprezentowano pierwszy zwiastun kolejnej produkcji Marvela - "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Co mówi na temat antagonisty?

"Doktor Strange 2": z kim zmierzy się mag Marvela?

Marvelowy rok 2021 stał serialami. Pierwszą w historii odcinkową produkcją MCU jest "WandaVision", gdzie pokazano dalsze losy Wandy Maximoff (Elizbaeth Olsen) i Visiona (Paul Bettany). Finał produkcji zasugerował, że członkini Avengers obdarzona magiczną mocą stanie przeciwko całemu multiwersum, a zadaniem Doktora Strange'a, będzie pokonanie oszalałej Scarlet Witch.

Redakcja poleca

W pierwszym zwiastunie filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zasugerowano jednak inny scenariusz. Główny bohater, zamiast walczyć z Wandą, szuka u niej pomocy w naprawieniu szkód, które nieumyślnie wyrządził. Trudno jednak powiedzieć, czy chodzi o fabułę "Spider-Man: No Way Home", czy może inne wydarzenie, które będzie bezpośrednio powiązane z historią z drugiej części "Doktora Strange'a".

Zła wersja Doktora Strange'a

Niewykluczone, że twórcy chcą wprowadzić widzów w błąd i koniec końców Strange rzeczywiście zmierzy się ze Scarlet Witch, ale zwiastun zasugerował trzech potencjalnych przeciwników maga. Przede wszystkim mowa o alternatywnej, mrocznej wersji Strange', która może być postacią ukazaną w innym serialu Marvela - animacji "What If...?". W tej produkcji Strange, który stracił miłość swojego życia, poświęcił dziesiątki lat na powiększenie swojej mocy w nadziei wskrzeszenia ukochanej. W efekcie stał się czarnoksiężnikiem, którego wypełniły wchłonięte przez niego złe siły. Chociaż Strange z alternatywnego świata finalnie przyczynił się do pokonania groźnej wersji Ultrona, który zdobył Kamienie Nieskończoności, istnieje możliwość, że wyrwał się spod nadzoru Watchera, by siać zamęt w multiwersum.

Redakcja poleca

Mordo

Jednym z powracających członków obsady filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" jest Chiwetel Ejiofor, który w pierwszej części serii wcielił się w maga imieniem Mordo. Na końcu filmu zapowiedział, że kolejne spotkanie ze Stange'em może zakończyć się źle dla tego drugiego. Mordo odkrywszy, że Ancient One i Strange posługiwali się czarną magią, poprzysiągł eliminację czarodziejów, którzy jego zdaniem naruszają naturalną równowagę. W drugiej części filmu były przyjaciel Strange'a powróci w odmienionej odsłonie, która może wskazywać na jego metamorfozę duchową. Czy to właśnie z nim zmierzy się protagonista?

Redakcja poleca

Shuma-Gorath

Fani komiksów Marvela od dawna przewidywali, że prędzej czy później pojawi się kinowa wersja istoty znanej jako Shuma-Gorath. Oko z mackami jest istotą z innego wymiaru, która podbija alternatywne światy. Od lat należy również do wrogów komiksowego Doktora Strange'a, więc nic dziwnego, że miłośnicy maga domagali się stwora na dużym ekranie. Serial "What If...?" po części potwierdził jego istnienie w MCU, ale to właśnie w pierwszym zwiastunie filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć Shuma-Goratha w kinowym wydaniu w pełnej okazałości. Trwało to co prawda ułamek sekundy, ale jest duża szansa, że w filmie odegra o wiele ważniejszą rolę, na przykład będzie głównym przeciwnikiem Strange'a i jego sojuszników. 

Redakcja poleca

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego ma trafić do kin za niespełna pół roku, bo już 6 maja 2022. W produkcji wystąpią Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

RadioZET.pl

Najlepsze seriale superbohaterskie. 11 tytułów, które koniecznie powinniście obejrzeć