Obserwuj w Google News

"Doktor Strange 2": Profersor X potwierdzony w nowej zapowiedzi. Czeka nas powrót X-Men? [WIDEO]

3 min. czytania
29.04.2022 13:26
Zareaguj Reakcja

Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" doczekał się kolejnego teasera. Tym razem zapowiedź prezentuje trzy postacie, które pojawiały się dotąd głównie w plotkach fanów. Wśród nich pojawia się Profesor X.

X-Men 2 - Patrick Stewart - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Najnowszy teaser filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" potwierdził kilka przypuszczeń fanów. Które przewidywane postacie pojawią się w nadchodzącej produkcji Marvela?

"Doktor Strange 2": Patrick Stewart ponownie jako Charles Xavier w nowej zapowiedzi

Ostatnie dni przed premierą najnowszego filmu Marvel Studios obfitują w kolejne teasery, mające przyciągnąć widzów do kin. Im więcej zapowiedzi, tym więcej przypuszczeń fanów potwierdzają filmowi twórcy.

Redakcja poleca

Dopiero co zadebiutował teaser, który zdradził, że w filmie rzeczywiście pojawi się grupa Illuminati, a już mamy do czynienia z kolejną zajawką, potwierdzającą teorie fanowskie.

Oglądaj

W trwającym 16 sekund teaserze "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" widzimy kilka dobrze znanych scen. Pojawiają się jednak zupełnie nowe fragmenty filmu - te, które ukazują w mgnieniu oka trzy nowe postacie związane z multiwersum, które zobaczymy w kinie. W jednym ze zwiastunów słychać było głos Patricka Stewarta - aktora przez około 20 lat związanego z filmową serią "X-Men". Fani dość szybko przewidzieli, że gwiazdor ponownie wcieli się w lidera grupy mutantów - profesora Charlesa Xaviera.

Prawdopodobnie postać zadebiutuje w MCU na podobnych zasadach co poprzedni odtwórcy Spider-Mana i ich przeciwnicy w filmie "No Way Home" - będzie postacią z innego wymiaru. Na uwagę zasługuje odniesienie do komiksów Marvela, w których Profesor X przez jakiś czas posługiwał się tak zwanym hoverchair - lewiutującym, futurystycznym wózkiem inwalidzkim, podarowanym Xavierowi przez kosmitów z rasy Shi'ar. W filmie telepata będzie miał podobny pojazd. Czy oznacza to, że w filmie pojawią się inni mutanci? Niewykluczone, ale bardziej prawdopodobne jest to, że Marvel Studios stworzy reboot historii o superbohaterskich przedstawicieli homo superior.  Disney kilka lat temu wykupił studio 20th Century Fox, które posiada prawa do ekranizowania komiksów o X-Men. 

Drugą wytropioną przez widzów postacią, która pojawi się w drugiej części przygód Doktora Strange'a będzie Peggy Carter (Hayley Atwell) w wersji superbohaterskiej, znanej jako Kapitan Carter. Chociaż ukochana Steve'a Rogersa zadebiutowała w roku 2011, jej alternatywna wersja pochodzi z serialu animowanego "What If...?", który trafił na Disney+ w 2021 roku. Co ciekawe, jej tarcza jest widoczna na jednym z plakatów "Doctor Strange in the Multiverse of Madness".

Trzecia bohaterka to wariant Kapitan Marvel. Postać przypominająca Carol Danvers pojawiła się w jednym ze zwiastunów i fani nie byli zgodni co do tego, kim jest osoba obdarzona super mocami. Jedni uważali, że to alternatywna wersja Iron Mana - Superior Iron Man, którego podobno miał zagrać Tom Cruise. Nowy teaser potwierdza drugą wersję. Mamy do czynienia z Monicą Rambeau (Teyonah Parris), która podobnie jak w komiksach, została Kapitan Marvel.

Czy trójka postaci to członkowie Illuminati? A może międzywymiarowej radzie zasiadać będzie jedynie Profesor X, a pozostałe bohaterki pojawią się w innych wątkach filmu?

Redakcja poleca

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness": kiedy premiera?

O tym przekonamy się za tydzień. Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego trafi do kin już niedługo - 6 maja 2022 roku. W produkcji oprócz Benedicta Cumberbatcha i Elizabeth Olsen wystąpili Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

RadioZET.pl/YouTube/Marvel Studios