Obserwuj w Google News

"Doktor Strange 2": jakie alternatywne wymiary zobaczymy w filmie Marvela? [WIDEO]

2 min. czytania
02.05.2022 09:51
Zareaguj Reakcja

Marvel zaprezentował kolejną zapowiedź filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Co fragment zdradza na temat fabuły produkcji?

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Elizabeth Olsen - kadr z filmu Marvela
fot. Jay Maidment/ Marvel Studios/ THA / Avalon/Photoshot/East News

Do premiery filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zostało już tylko kilka dni. Z tej okazji Marvel zaprezentował fragment jednej ze scen. Widzimy w nim podróż głównego bohatera przez tytułowe multiwersum.

"Doktor Strange 2": fragment filmu - co zdradza na temat filmu Marvela? [WIDEO]

Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji pierwszego półrocza 2022 roku niebawem zadebiutuje na ekranach kin. By jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, Marvel Studios zamieściło w sieci fragment jednej ze scen.

Redakcja poleca

Tym razem mamy okazję zobaczyć, jak Doktor Strange przemierza multiwersum wraz z nową bohaterką - Americą Chavez. Dziewczyna potrafi tworzyć portale w kształcie gwiazdy, dzięki którym może podróżować po różnych wymiarach uniwersum Marvela. Jakie alternatywne światy odwiedza para superbohaterów?

Pierwszy świat, do którego trafia czarodziej, został ukazany już w zwiastunach. To wymiar składający się z sześcianów, co wpływa na wygląd głównego bohatera. Następny świat to czysta feeria barw, bo wszystko jest w nim złożone z kolorowej cieczy. Jest też uniwersum rodem z czarno-białego filmu z lat 30. któremu towarzyszy złowieszczy śmiech, wymiar, w którym znajdują się dziwne starożytne ruiny, mroczny futurystyczny świat, znany fanom Marvela Wymiar Lustrzany, oraz coś, co wygląda jak piekło. Koniec podróży ukazuje portal Ameriki Chavez w pełnej krasie.

W komiksach Marvela America Chavez była pochodzącą z innego wymiaru nastolatką o nadludzkich mocach - supersile, wytrzymałości, umiejętności latania i podróży między wymiarami. Zadebiutowała w roku 2011 w komiksie "Vengeance", ale największą popularność przyniosło jej członkostwo w grupach Young Avengers i Ulimates. W ostatniej solowej serii o bohaterce zmieniono jej genezę, zdradzając, że w rzeczywistości pochodzi z głównego świata Marvela. Nadal jest jednak pierwszą latynoamerykańską przedstawicielką społeczności LGBT, która dostała własną serię od Marvel Comics w historii.

Redakcja poleca

"Doktor Strange 2": kiedy premiera?

Zapewne zaprezentowane w powyższej scenie wymiary to nie wszystkie światy, które zwiedzi Doktor Strange. Spotka też na swojej drodze wielu mieszkańców tytułowego multiwersum. Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego trafi do kin już niedługo - 6 maja 2022 roku. W produkcji oprócz Benedicta Cumberbatcha i Elizabeth Olsen wystąpili Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

RadioZET.pl/Twitter