Obserwuj w Google News

Chadwick Boseman bohaterem dokumentu. Netflix uczci pamięć zmarłego aktora [WIDEO]

2 min. czytania
14.04.2021 09:38

"Chadwick Boseman: Portrait of an Artist" to dokument poświęcony zmarłemu w 2020 roku aktorowi. W sieci ukazała się oficjalna zapowiedź. Poznaliśmy też datę premiery.

Chadwick Boseman bohaterem dokumentu. Netflix uczci pamięć zmarłego aktora [WIDEO]
fot. David Lee/NETFLIX

Chadwick Boseman był w ostatnich latach jedną z największych gwiazd Hollywood. Rola T'Challi w filmach Marvela przyniosła mu nie tylko rozgłos, ale także uznanie widzów i krytyków. Wspaniały zarówno na ekranie, jak i poza nim, Chadwick Boseman poruszył serca wielu osób. Część z nich ma teraz szansę o nim opowiedzieć w dokumencie Netflixa "Chadwick Boseman: Portrait of an Artist".

Chadwick Boseman bohaterem dokumentu Netflixa

"Chadwick Boseman: Portrait of an Artist" to film dokumentalny, w którym usłyszymy wypowiedzi osób współpracujących niegdyś z Chadwickiem Bosemanem. Wśród nich znaleźli się zarówno aktorzy, jak i filmowi twórcy, w tym między innymi: Viola Davis, Danai Gurira i Spike Lee.

Zapowiedź dokumentu "Chadwick Boseman: Portrait of an Artist" prezentuje się następująco:

Chadwick Boseman zmarł 28 sierpnia 2020 roku po czteroletniej walce z nowotworem jelita grubego. Zaledwie 43-letni aktor, nagrywał filmy (w tym kilka superbohaterskich) między licznymi operacjami i chemioterapią. Jego ikoniczną rolą był Black Panther - superbohater filmów Marvela.

W tym roku Chadwick Boseman ma szansę otrzymać pośmiertnego Oscara za rolę w filmie Netflixa "Ma Rainey: Matka Bluesa". Za rzeczony występ przyznano mu już między innymi Złoty Glob i Critics' Choice Award.

Redakcja poleca

"Chadwick Boseman: Portrait of an Artist" - kiedy premiera?

Premiera filmu "Chadwick Boseman: Portrait of an Artist" odbędzie się już 17 kwietnia 2021 roku na Netflixie, jednak nie potwierdzono oficjalnie, czy dotyczy to również polskiego oddziału platformy. Co istotne, dokument będzie dostępny przez zaledwie miesiąc.

Redakcja poleca
Aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara. Kto czeka na statuetkę?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Netflix