Obserwuj w Google News

Celine Dion bohaterką filmu inspirowanego jej życiem. Zobacz zwiastun "Aline: Głos miłości" [WIDEO]

2 min. czytania
29.10.2021 14:25
Zareaguj Reakcja

„Aline: głos miłości” to film inspirowany życiem i karierą kanadyjskiej piosenkarki Celine Dion. Właśnie otrzymaliśmy premierowy zwiastun filmu z Valérie Lemercier w roli głównej. Co jeszcze wiemy o produkcji? Kiedy premiera?

Aline: Głos miłości - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Galapgos Films

Céline Dion to niekwestionowana gwiazda światowej muzyki, która ma na swoim koncie ponad 250 milionów sprzedanych płyt, 5 nagród Grammy oraz 2 Oscary. Kanadyjska wokalistka stała się tematem filmu biograficznego, który wkrótce trafi do polskich kin. Co już wiemy o obrazie „Aline: głos miłości”?

Redakcja poleca

Film francuskiej reżyserki Valerie Lamercier prezentowany był podczas tegorocznego festiwalu w Cannes w sekcji Pokazy Specjalne. To opowieść inspirowana życiem Celine Dion. Kandyjka nie zgodziła się sygnować produkcji swoim nazwiskiem, stąd zmiana imienia i nazwiska głównej bohaterki. W filmie to Aline Dieu, a sama zmiana zostaje skomentowana wprost z ekranu w jednym z bardziej humorystycznych momentów. Poza kosmetyczną zmianą imienia, film dość blisko podąża za biografią piosenkarki, prezentując jej życie rodzinne oraz nagłą sławę w dość młodym wieku oraz burzliwy romans ze swoim managerem. „Aline: głos miłości” to przekrój przez całe dotychczasowe życie artystki, z wyrazistym podkreśleniem najważniejszych momentów jej kariery.

Redakcja poleca

„Aline: głos miłośći” – scenarzysta i reżyserka opowiada o projekcie

Valérie Lemercier to wielka fanka Celine Dion. Pracując nad scenariuszem do swojego filmu, obejrzała setki godzin materiałów, poświęconych życiu u karierze wokalistki.

Przez wiele miesięcy, oglądałam, czytałam, słuchałam dniami i nocami informacji o Céline Dion i jej mężu, jak również o jej rodzinie. Chciałam pokazać siłę tej rodziny, solidne fundamenty, które zawsze pomagały jej twardo stąpać po ziemi. Starałam się jednak jej nie naśladować w filmie. Pierwszy raz w życiu nie mogłam się doczekać, kiedy zaczniemy zdjęcia, żebym mogła się wcielić w tę rolę.

Scenarzystka podkreślała też, że w postaci Celine Dion fascynuje ją także uczciwość.

(...) Jak sama siebie określa, jest niczym otwarta księga. Swoich słuchaczy traktuje jak rodzinę.

Takie podejście artystki mocno zaimponowało Lamercier, dlatego czym prędzej zabrała się do pracy nad filmem.

"Aline: głos miłości" – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Aline: głos miłości” – twórcy i obsada

Film powstał z fascynacji reżyserski postacią Celine Dion. Valerie Lamercier jest nie tylko scenarzystką i reżyserką projektu, ale także producentką i główną aktorką. Na ekranie, poza Lamercier, zobaczymy także takich aktorów i aktorki jak: Sylvain Marcel, Danielle Fichaud i Roc Lafortune. Wokalu Aline Dieu użyczyła zaś piosenkarka Victoria Sio.

„Aline: głos miłości” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 10 listopada.

Czytaj także:  Halloween 2021: najbardziej absurdalne horrory w historii [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/materiały prasowe Galapagos Films/Cannes Film Festival

Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]