Obserwuj w Google News

„Bądźmy znów blisko“: nowy, pełen świątecznych barw plakat do filmu „Listy do M. 5“ [ZDJĘCIE]

2 min. czytania
20.09.2022 15:21
Zareaguj Reakcja

„Listy do M. 5“, czyli najnowsza odsłona najpopularniejszej polskiej serii świątecznej, już wkrótce na ekranach kin. W ramach promocji tytułu światło dzienne ujrzał nowy, kolorowy plakat filmu. Co mówi nam o relacjach głównych bohaterów? Kiedy premiera?

Listy do M. 5 - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Kino Świat

Listy do M. 5” to kolejna część słynnego cyklu polskich filmów świątecznych, zapoczątkowana filmem Mitji Okorna z 2011 roku. W tym czasie filmy z serii „Listy do M.” wedle oficjalnych danych polskiego box office zobaczyło ponad 10 mln widzów. Nic dziwnego, że twórcy chcą tworzyć kolejne części, skoro wszystkie odcinki serii cieszą się tak wielką popularnością.

Redakcja poleca

„Listy do M. 5” – nowy klimatyczny plakat 

Najnowszy plakat, promujący premierę 5. odsłony słynnego cyklu polskich filmów świątecznych prezentuje się następująco:

Zgodnie z informacją prasową dystrybutora, firmy Kino Świat, nowy plakat ma zadziałać jako przedstawienie grupy nowych bohaterów, których perypetie stanowić będą motor napędowy najnowszej części cyklu. Wedle słów informacji prasowej:

"Karinę, Szczepana, Mela, Wojtka i Lucka już znacie. Z wielką przyjemnością prezentujemy oficjalny plakat i przedstawiamy nowych bohaterów „Listów do M.5”! Poznajcie tych, którzy będą nas bawić i wzruszać do łez: Annę (Aleksandra Popławska), Majkę (Maria Dębska), Przemka (Mateusz Banasiuk) i Pawełka (Kosma Press)".

„Listy do M. 5” – o czym opowie film?

Piąta odsłona cyklu przedstawi świąteczne perypetie „starych znajomych”, znanych z poprzednich części, jak i grupy nowych bohaterów.

Wedle dotychczasowych zapowiedzi Karina, Szczepan oraz inni członkowie ich rodziny pokłócą się o spadek. Mel stanie się przyczynkiem medialnej burzy, gdy w nieoczekiwanych okolicznościach jego starcie z „innym świętym Mikołajem” zostanie zrelacjonowane przez najważniejsze media w Polsce. Wojciech przypadkiem pozna zaś sympatycznego wigilijnego oszusta, dzięki któremu chociaż w okresie świątecznym, przestanie czuć samotność.

Jak zwykle też „Listy do M. 5” skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak: miłość, bliskość i życzliwość, które, szczególnie teraz, są najważniejsze”.

„Listy do M. 5” – zwiastun

Wraz z nowym plakatem, w sieci przypomniano dynamiczny zwiastun produkcji. Materiał promocyjny prezentuje się następująco:

„Listy do M. 5” – twórcy i obsada

Reżyserem nowej części cyklu jest Łukasz Jaworski. Film powstał na bazie scenariusza Marcina Baczyńskiego i Mariusza Kuczewskiego. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak:  Tomasz KarolakWojciech MalajkatAgnieszka DygantPiotr Adamczyk oraz  Janusz Chabior. Do grona nowych bohaterów dołączą Jan Peszek,  Aleksandra PopławskaMaria DębskaMateusz Banasiuk, Marianna Zydek i Bartłomiej Kotschedoff. 

„Listy do M. 5”  - kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na piątek 4 listopada.

Czytaj także:  „Fabelmanowie” Spielberga z nagrodą w Toronto. To już o krok od oscarowej nominacji

RadioZET.pl/informacja prasowa Kino Świat/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.