Obserwuj w Google News

„Fabelmanowie” Spielberga z nagrodą w Toronto. To już o krok od oscarowej nominacji

2 min. czytania
19.09.2022 15:12
Zareaguj Reakcja

„Fabelmanowie” nagrodzeni Nagrodą Publiczności festiwalu filmowego w Toronto. Nagrodą, która jest jednym z wyraźnych wyznaczników oscarowego sukcesu. Steven Spielberg znalazł się więc o krok bliżej przyszłorocznego zwycięstwa. Kiedy premiera filmu, bazującego na jego wspomnieniach z dzieciństwa?

Fabelmanowie - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Monolith Films

„Fabelmanowie” (org. „The Fabelmans”) nagrodzeni Grolsch People’s Choice Awards, najważniejszą nagrodą festiwalu filmowego w Toronto. W ostatnich latach sukces na TIFF oznaczał sukces w wyścigu po Oscary. To tu rozpoczęły się zwycięskie pochody takich oscarowych hitów jak: „Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Pokój”, „La La Land”, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” czy „Nomadland”.

Redakcja poleca

„Fabelmanowie” coraz bliżej Oscara 

Widownia Toronto International Film Festival zna się bowiem na kinie, które ma szansę zwojować potem najważniejsze nagrody. „The Fabelmans” urzekli publiczność swoim miksem nostalgii i radości, rodzącej się na sali kinowej. Film Stevena Spielberga luźno bazuje bowiem na wspomnieniach z dzieciństwa reżysera i pokazuje, w jaki sposób złapał „bakcyla filmowego”, dzięki któremu potem został znanym i uznanym twórcą.

Produkcja z udziałam Michelle Williams i Setha Rogena chwalona jest także za doskonałe aktorstwo oraz przemyślany scenariusz autorstwa Tony’ego Kushnera, stałego współpracownika Spielberga.

„Fabelmanowie” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Fabelmanowie” – twórcy i obsada

Steven Spielberg jest reżyserem i współscenarzystą filmu. Scenariusz powstał we współpracy z Tonym Kushnerem, stałym współpracownikiem reżysera. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów jak: Paul Dano, Michelle Williams, Judd Hirsch, Seth Rogen, Gabriel LaBelle, Jeannie Berlin, Julia Butters, Robin Bartlettt, Keeley Karsten, a nawet sam reżyser David Lynch.

„Fabelmanowie” – kiedy premiera?

Polska premiera obrazu szykowana jest na 25 listopada.

Czytaj także:  „Elżbieta II: portret królowej”: gdzie obejrzeć głośny dokument o brytyjskiej królowej? [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmweb.pl/TIFF.net/Youtube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.