Obserwuj w Google News

„Avatar 2” – Kate Winslet na podwodnym zdjęciu z planu sequela filmu Jamesa Camerona

2 min. czytania
27.10.2020 17:13
Zareaguj Reakcja

„Avatar 2”, czyli sequel hitowego filmu Jamesa Camerona, ponownie w produkcji. W sieci zadebiutowało nowe zdjęcie z planu. Co już wiemy o sequelu jednego z najbardziej kasowych filmów w historii kina?

„Avatar 2” – Kate Winslet na podwodnym zdjęciu z planu sequela filmu Jamesa Camerona
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

„Avatar” Jamesa Camerona, który zadebiutował w 2009 roku przez kilka lat był najlepiej zarabiającym filmem w historii kinematofrafii. Produkcja zarobiła na świecie ponad 2,7 mld dolarów i przez niemal dekadę uplasowała się na pozycji numer 1. Stan ten zmieniła dopiero premiera filmu „Avengers: Koniec gry”, która dzięki dwóm rzutom emisji w kinach zarobiła niemal 2,8 mld dolarów, o kilkadziesiąt milionów przeganiając wynik filmu Camerona.

Produkcja odniosła tak ogromny sukces, że wytwórnia 20th Century Fox dość szybko podjęła decyzję o nakręceniu kolejnych części. Tak, dokładnie – części. „Avatar” dostanie powiem nie jeden, a aż cztery sequele, która mają pojawiać się w kinach niemal z chirurgiczną precyzją, co dwa lata.

„Avatar 2” ma przybliżyć nam podwodny świat planty Pandora, na której powierzchni rozgrywała się akcja pierwszego filmu. W sieci zadebiutowało właśnie zdjęcie pokazujące aktorów na planie megawidowiska.

Prace na planie filmu "Avatar 2" zostały ukończone! Co z premierą widowiska?

„Avatar 2” – Kate Winslet kręci podwodne sceny

Na oficjalnych kontach filmu „Avatar” w mediach społecznościowych pojawił się fotografia, przedstawiająca aktorkę Kate Winslet na planie sequela. Na razie niewiele wiemy na temat jej postaci, poza tym, że nazywa się Ronal.

Aktorka w niedawnej rozmowie z dziennikarzami magazynu The Hollywood Reporter, zdradziła, że:

"Musiałam nauczyć się swobodnie nurkować, żeby zagrać w "Avatarze". To było niesamowite. Moje najdłuższe wstrzymanie oddechu trwało siedem minut i 14 sekund. Czyste szaleństwo."

„Avatar 2” – obsada i ekipa

Za sterami drugiej części filmu po raz kolejny stanie James Cameron, który jest również współautorem scenariusza. Ten pisany we współpracy z Joshem Friedmanem, znanym z tekstów do takich filmów, jak: „Wojna światów” (2005), „Czarna Dalia”, czy serialu „Snowpiercer”.

W drugim filmie cyklu, oprócz znanych i lubianych aktorów z części 1., pojawić mają się także nowe postaci. Wedle oficjalnych informacji w „Avatarze 2” zobaczymy: Zoe Saldanę, Sigourney Weaver, Sama Worthingtona, Giovanniego Ribisiego, Stephena Langa, którym partnerować będą: Kate Winslet, Vin Diesel, David Thewlis czy Jemaine Clement.

„Avatar 2” – kiedy premiera?

Premiera filmu „Avatar 2” jest oficjalnie zapowiedziana na 16 grudnia 2022 roku.  Wiadomo też, że „Avatar 3” ma trafić na ekrany 20 grudnia 2024.

Czytaj także:  A gdyby tak rzucić wszystko i pojechać na "Wyspę Róży"? Zwiastun nowego filmu Netflixa