Obserwuj w Google News

„Avengers: koniec gry” z rekordami. To najbardziej kasowa produkcja w historia

Sylwia Wamej
1 min. czytania
07.05.2019 14:11
Zareaguj Reakcja

Najnowszy film Marvela „Avengers: Koniec gry” po 11 dniach wyświetlania w kinach całego świata przyniósł niesamowity dochód, bo aż 2,19 mld USD przychodów z biletów. To drugi, najbardziej dochodowy film w historii kina, który wyprzedził m.in. „Titanica”.

"Avengers"
fot. Instagram.com/avengers

Rekordowy przychód z biletów na „Avengers”

Najnowsza część „Avengersów” miała swoją premierę 22 kwietnia tego roku. Film zarobił aż 1,2 mld dolarów podczas weekendu otwarcia na całym świecie, co daje najlepszy wynik w historii. Warto dodać, że pod względem przychodów z biletów pobił takie tytuły, jak m.in. „Avengers: wojna bez granic” (niecałe 2,047 mld dol.), „Gwiezdne wojny: przebudzenie mocy” (2,068 mld dol.) oraz „Titanic” (2,186 mld dol.). Film okazał się też najbardziej dochodowym hollywoodzkim filmem w Chinach. W tamtejszych kinach zarobił 576 mln dolarów.

Czy „Avengers” dogoni „Avatara”?

Warto podkreślić, że najbardziej kasowym filmem w historii pozostaje wciąż „Avatar”, który pojawił się w kinach w 2008 roku. Obraz zarobił aż 2,787 mld USD. „Avatar” na taki wynik potrzebował 47 dni, natomiast „Avengers” w błyskawicznym tempie przyciąga publiczność. Niewykluczone, że wkrótce pobije wynik. Sukces „Avengersów” to obecność 11 lat w uniwersum Marvela. Z kolei „Avengers: koniec gry” jest 22. produkcją, która wchodzi w skład wytwórni.

 

RadioZEt.pl/businessinsider.com/ SW