Obserwuj w Google News

Armie Hammer wycięty z filmu Taiki Waititiego. Przyczyną oskarżenia o kanibalizm?

2 min. czytania
03.01.2022 15:08
Zareaguj Reakcja

Armie Hammer nie wystąpi w filmie „Next Goal Wins” Taiki Waititiego. Sceny z aktorem zostaną wycięte i zastąpi go inna osoba. Kto to będzie i dlaczego tak się stanie? Sprawdziliśmy.

Tamte dni, tamte noce - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Armie Hammer to amerykański aktor, najlepiej znany z ról w filmach „ Tamte dni, tamte noce”, „The Social Network” czy „Kryptonim U.N.C.L.E”. Amerykanin miał wystąpić w najnowszym filmie Taiki Waititiego „Next Goal Wins”, jednak portal Deadline dowiedział się właśnie, że aktor zostanie usunięty z ostatecznej kopii dzieła. Oficjalnym powodem jest brak dostępności aktora na zarządzone niedawno dokrętki do obrazu. Zagraniczne media spekulują jednak czy nie jest to pokłosie sytuacji ze stycznia 2021 roku, gdy Hammer został oskarżony o gwałt oraz skłonności kanibalistyczne przez grupę kobiet. W końcu w ostatnich miesiącach aktor tracił kolejne angaże ważnych projektów, a sam miał udał się na terapię.

Redakcja poleca

Armie Hammer usunięty z filmu. Kto go zastąpi?

Wedle informacji zebranych przez Deadline, Hammer zostanie zastąpiony przez Willa Arnetta, aktora najlepiej znanego z serialu HBO „Bogaci bankruci”, produkcji Netflixa „Seria niefortunnych zdarzeń” czy pracy dubbingowej przy hicie „ BoJack Horseman” oraz serii filmów Warner Bros. o postaciach z LEGO, gdzie brawurowo wciela się w Batmana.

Co ciekawe – źródła podają, że rola Hammera w rękach Arnetta ma dostać większe znaczenie dla fabuły. Aktorzy mieli wcielać się w postać jednego z szefów federacji piłkarskiej Football Federation American Samoa. Kierownik w wykonaniu Hammera miał być jedynie gościnnym występem cameo, zaś Will Arnett ma otrzymać nieco więcej linijek dialogowych. Wydaje się jednak, że wynika to ze zmienionej struktury scenariusza i samego powodu, dla którego twórcy w ogóle zdecydowali się na dokrętki. Najwyraźniej zabrakło w nim wyrazistych scen z bohaterem Hammera/Arnetta i właśnie dlatego Waititi zdecydował się w ogóle zarządzić dokrętki nowego materiału filmowego.

Redakcja poleca

„Next Goal Wins” – o czym opowie film?

Nowa produkcja Taiki Waititiego opowie o samoańskiej drużynie piłkarskiej, która miała jeden z najgorszych sezonów w historii tego sportu, w jednym z meczów mistrzost świata w 2001 roku przegrywając z Australią 31-0. W obliczu tego fiaska po kilku latach, licząc na kwalifikację do Mundialu 2014, drużyna zatrudnia nieopieszałego trenera Thomasa Rongena, który ma za zadanie podszkolić zawodników do zwycięskiej formy.

W filmie, na podstawie scenariusza Taiki Waititiego i Iana Morrisa, oprócz Willa Arnetta, wystąpią tacy aktorzy i aktorki jak: Michael Fassbender, Elizabeth Moss, Oscar Kightley czy David Fane.

Premiera przewidziana jest już na 2022 rok. W tym momencie nie wiadomo czy dokrętki wpłyną na przesunięcie daty premiery.

Czytaj także:  "Harry Potter – 20. Rocznica" – pomyłka twórców. Zamiast Emmy Watson pokazali inną aktorkę [ZDJĘCIE]

RadioZET.pl/Deadline

Najlepsze filmy 2021 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]