Obserwuj w Google News

"Harry Potter – 20. Rocznica" – pomyłka twórców. Zamiast Emmy Watson pokazali inną aktorkę [ZDJĘCIE]

2 min. czytania
03.01.2022 11:04
Zareaguj Reakcja

„Harry Potter – 20. Rocznica. Powrót do Hogwartu”, czyli specjalny program HBO Max, w którym twórcy i gwiazdy filmów z serii „Harry Potter” wspominają czas pracy nad adaptacjami bestsellerowych powieści, był hitem tego weekendu. Teraz okazuje się, że twórcy pogratulowali roli w dochodowej adaptacji… nie tej aktorce. O co dokładnie chodzi?

Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu - kadr z programu
fot. materiały prasowe HBO

Harry Potter – 20. Rocznica. Powrót do Hogwartu” to specjalny program rozrywkowy amerykańskiej platformy streamingowej HBO Max, który zadebiutował 1 stycznia na HBO GO. Program powstał w ramach celebracji 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Twórcy i aktorzy zebrali się, aby powspominać czas produkcji i podzielić się z fanami nieznanymi dotąd faktami. W trakcie trwania programu otrzymaliśmy też dużo zakulisowych zdjęć i materiałów wideo. Na jednym z nich rzekomo widać Emmę Watson, czyli brytyjską aktorkę, która wcielała się w filmach w rolę Hermiony Granger. Sęk tkwi w tym, że na ekranie pokazano… fotografię innej aktorki.

Redakcja poleca

„Harry Potter – 20. Rocznica”: Emma Watson pomylona z inną aktorką

Emma Watson została pomylona z inną słyną aktorką o tym samym imieniu. Mowa o amerykańskiej aktorce Emmie Roberts. Córka Erica Roberts i bratanica Julii Roberts najlepiej znana jest z ról w serialach Ryana Murphy’ego „ American Horror Story” i „Scream Queens”, a także filmach „Krzyk 4”, „Nerve” czy świątecznym hicie Netflixa „Randki od święta”.

Czujna fanka serii wypunktowała błąd na swoim koncie na Twitterze, pokazując, że fotografia przedstawia nie tę Emmę, o którą chodziło twórcom.

„Harry Potter – 20. Rocznica”: HBO odpowiada na wpadkę

Nie trzeba było długo czekać na reakcję HBO. W wystosowanym w weekend oświadczeniu, producenci napisali:

„Czujne oko, fani Harry’ego Pottera. Zwróciliście nam uwagę na błąd edytorski związany ze źle podpisanym zdjęciem. Nowa wersja już wkrótce”.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie poprawiona wersja trafi do popularnego serwisu VOD streamingowego. 

Czytaj także:  Harry, Hermiona i Ron ponownie razem w Hogwarcie. Jak się zmienili?

RadioZET.pl/Entertainment Weekly

Najlepsze filmy 2021 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]