Zamknij

Bogdan Kalus - wzrost, wiek, żona, filmy, Insta. Kim jest uczestnik "Tańca z Gwiazdami 11"?

Jolanta Waligóra
02.09.2020 12:40

Bogdan Kalus jest uczestnikiem 11. edycji programu "Taniec z Gwiazdami". To aktor, któremu największą popularność przyniosła rola w serialu "Ranczo" oraz występy kabaretowe. Szczegółowe informacje na temat Bogdana Kalusa, jego wiek, wzrost, żona itd., można znaleźć poniżej.

Bogdan Kalus - wzrost, wiek, żona, filmy, Insta. Kim jest uczestnik "Tańca z Gwiazdami 11"?
fot. Bartosz KRUPA/East News

Kim jest Bogdan Kalus? Żona, wzrost, wiek, filmy, "Ranczo", Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat uczestnika 11. edycji programu "Taniec z Gwiazdami", można znaleźć w tym artykule.

Bogdan Kalus z Tańca z Gwiazdami 11 - kim jest uczestnik programu? [FILMY]

Uczestnik "Tańca z Gwiazdami 11" Bogdan Kalus urodził się w Chorzowie. Jest polskim aktorem zarówno filmowym, jak i teatralnym oraz artystą kabaretowym. W młodości uczęszczał do szkoły muzycznej. Założył nawet zespół rockowy, w którym grał na perkusji. Bogdan Kalus od 1987 do 1992 roku występował w różnych grupach kabaretowych. W międzyczasie, a dokładniej w 1990, aktor był współzałożycielem jednego z pierwszych prywatnych polskich teatrów - mowa tu o teatrze Korez w Katowicach. Od 2008 roku do dzisiaj Bogdan Kalus współpracuje z Teatrem Capitol w Warszawie. Aktor jest także współzałożycielem kabaretu KaŁaMaSz oraz członkiem "Kabaretu Ławeczka".

Niewątpliwie największą popularność aktorowi przyniosła rola w polskim serialu "Ranczo". Bogdan Kalus wcielał się tam w Tadeusza Hadziuka. Ponadto na swoim koncie ma role w takich produkcjach jak m.in. "Brigitte Bardot Cudowna", "Drzazgi", "U Pana Boga w ogródku" czy "Święta wojna". 

Kocha podróże, a jego ulubiony kierunek to Azja. Razem z żoną odwiedził wielokrotnie Malezję, Indonezję (w tym wyspy Jawa i Bali) oraz Wietnam. Z pewnością podziwiał niezwykłą przyrodę i roślinność, bo w młodości planował zostać... ogrodnikiem. Jako dziecko lubił iść „pod prąd”. Gdy koledzy kopali w piłkę, on grał w siatkówkę, a gdy chwytali za gitarę, on zdecydował się na perkusję. Mówi, że gdyby nie został aktorem, chciałby zawodowo grać na tym instrumencie albo prowadzić restaurację. Z pewnością miałaby znakomitą kartę win i whisky, bo Bogdan Kalus jest ich znawcą - czytamy w opisie aktora na stronie internetowej Telewizji Polsat.

Bogdan Kalus w "Tańcu z Gwiazdami 11" rywalizować będzie m.in. z Marcinem Bosakiem oraz Anną Karwan.

Taniec z Gwiazdami 11: UCZESTNICY. Kto wystąpi w programie i kiedy premiera 11. edycji? 

Bogdan Kalus - wzrost, wiek, żona, Instagram, życie prywatne

Wzrost Bogdana Kalusa wynosi około 180 cm. Aktor urodził się 15 czerwca 1965, co oznacza, że w 2020 roku skończy 55 lat. 

Żoną Bogdana Kalusa jest Katarzyna Kalus. Para pobrała się w 1993 roku. Dwa lata później urodził im się syn, Piotr. Aktor stara się bardzo chronić swoją prywatność. Nie prowadzi także konta na Instagramie.

RadioZET.pl/JW