Zamknij

Marcin Bosak - wiek, wzrost, dzieci, żona. Kim jest uczestnik "Tańca z Gwiazdami 11"?

Jolanta Waligóra
06.03.2020 14:40

Marcin Bosak to uczestnik 11. edycji programu "Taniec z Gwiazdami". Jest aktorem, któremu dużą popularnością przyniosła m.in. rola w polskim serialu obyczajowym "M jak miłość". Szczegółowe informacje na temat tego, kim jest Marcin Bosak, ile ma lat, ile ma wzrostu itd., można znaleźć poniżej.

Marcin Bosak - wiek, wzrost, dzieci, żona. Kim jest uczestnik "Tańca z Gwiazdami 11"?
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EASTNEWS

Kim jest Marcin Bosak z "Tańca z Gwiazdami 11"? Wiek, wzrost, dzieci, żona, rodzina, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat uczestnika 11. edycji programu "Taniec z Gwiazdami" Telewizji Polsat, można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy wszystko o Marcinie Bosaku.

Marcin Bosak z Tańca z Gwiazdami 11 - kim jest uczestnik programu?

Uczestnik "Tańca z Gwiazdami" Marcin Bosak urodził się, a następnie wychował w Łodzi. W 2003 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Jest aktorem zarówno filmowym, jak i teatralnym. 

Marcin Bosak na szklanym ekranie zadebiutował w filmie "Z piosenką na Belweder" w 1995. Ponadto na swoim koncie ma role w takich produkcjach jak m.in. "Tylko mnie kochaj", "Odwróceni", "Mała, wielka miłość", "Hotel 52", "Ciacho", "Pokot", "Druga szansa", "Chyłka-Kasacja" czy "Polityka". Największą popularność aktorowi przyniosła jednak rola w polskim serialu obyczajowym "M jak miłość". Marcin Bosak wciela się tam w Kamila Gryca.

Z kolei na deskach teatru aktor zadebiutował w 2002 roku w Tatrze Dramatycznym. Od 2012 natomiast Marcin Bosak związany jest z Teatrem Studio. 

W "Tańcu z Gwiazdami 11" Marcin Bosak rywalizować będzie m.in. z Anną Karwan.

Taniec z Gwiazdami 11: UCZESTNICY. Kto wystąpi w programie i kiedy premiera 11. edycji?

Marcin Bosak - wiek, wzrost, dzieci, żona, Instagram, życie prywatne

Wiele osób szuka w sieci informacji także o wieku Marcina Bosaka. Aktor urodził się 9 września 1979 roku, więc w 2020 skończy 41 lat. Ma około 177 cm wzrostu. 

Przez 15 lat aktor związany był z aktorką Moniką Pikułą, z którą ma dwóch synów - Władysława oraz Jana. Związek nie przetrwał jednak próby czasu i rozpadł się w 2017 roku. Obecnie Marcin Bosak jest z aktorką Marią Dębską.

Warto także wspomnieć, że siostrą Marcina Bosaka jest Anna Bosak, czyli finalistka programu "You Can Dance - Po prostu tańcz".

Marcin Bosak na Instagramie figuruje pod nazwą bosak.marcin. Obecnie obserwuje go ponad 11 tysięcy osób.

RadioZET.pl/JW