Obserwuj w Google News

TVP wskrzesza Hansa Klossa. Kto wcieli się w legendarnego szpiega?

2 min. czytania
05.05.2023 15:08
Zareaguj Reakcja

TVP stawia na polskie produkcje. Jednym z tytułów, który zagości w ramówce publicznego nadawcy, jest „Zatoka szpiegów”. Osadzona w wojennej rzeczywistości historia będzie próbą wskrzeszenia bohatera podobnego do uwielbianego Hansa Klossa ze „Stawki większej niż życie”. Kto go zagra?

TVP wskrzesza Hansa Klossa. Kto wcieli się w legendarnego szpiega?
fot. TVP VOD/Stawka większa niż życie

TVP powoli rezygnuje z zagranicznych seriali i zaczyna stawiać na rodzime produkcje premium. W 2024 roku z anteny publicznego nadawcy mają zniknąć tureckie telenowele. O planach dyrektora programowego stacji poinformowano w jednym z marcowych wydań „Wiadomości”.

Telewizja Polska będzie produkowała coraz więcej seriali. Tak by w niedalekiej przyszłości na głównych antenach emitowane były tylko polskie produkcje. Tegoroczny budżet Telewizji Polskiej na seriale jest większy o 150 mln - przekazała Anna Pawelec.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że jednym z nowych tytułów Telewizji Polskiej jest „Polowanie na ćmy”. Ci, którzy wciąż nie mają dość seriali o wojnie, będą zadowoleni z faktu, że telewizja publiczna pracuje nad kolejnym projektem. „Zatoka szpiegów” ma być tworem nawiązującym do uwielbianej przez Polaków historii agenta Stanisława Kolickiego, który podawał się za oficera Abwehry, Hansa Klossa.

Redakcja poleca

„Zatoka szpiegów”. TVP chce wskrzesić Hasa Klossa

Ramówka TVP to gratka dla entuzjastów opowieści osadzonych w wojennych realiach. Wystarczy wspomnieć o „Wojennych dziewczynach”, „Ludziach i bogach” i „Tajemnicy twierdzy szyfrów”, żeby zrozumieć, że publiczny nadawca od dawna stawia na produkcje nawiązujące do wydarzeń historycznych. I wcale nie zamierza przestać.

Trwają prace nad kolejnym wojennym serialem TVP. „Zatoka szpiegów” to 9-odcinkowa opowieść o Franzu Neumannie, który zostaje polskim szpiegiem po tym, jak Niemcy mordują jego ukochaną. Brzmi znajomo?

Twórcy nie ukrywają, że inspirowali się uwielbianym serialem „Stawka większa niż życie”. Pierwowzorem głównego bohatera „Zatoki szpiegów” jest Hans Kloss. Wcieli się w niego Bartosz Gelner.

Rzecz się dzieje w czasie II wojny światowej w Gdyni. To próba wskrzeszenia bohatera typu Kloss, tym razem w wykonaniu Bartka Gelnera – tłumaczył w Fakcie producent Michał Kwieciński.

W serialu wystąpią także Mariusz Bonaszewski, Maria Świłpa, Karolina Kominek, i Michał Balicki. Data premiery na razie nie jest znana.

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News

Źródła: RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl/Fakt.pl