Obserwuj w Google News

„Wojenne dziewczyny” skasowane. Serial znika z TVP

2 min. czytania
23.11.2022 11:57
Zareaguj Reakcja

Telewizja Polska nie planuje kontynuacji serialu „Wojenne dziewczyny”. Produkcja zakończy się na niedawno wyemitowanym na TVP1 piątym sezonie.

wojenne-dziewczyny-skasowane-serial-znika-z-tvp
fot. Ola Grochowska/TVP/East News

Wojenne dziewczyny” zadebiutowały na ekranach wiosną 2017 roku. Serial od początku był porównywany do innej historycznej produkcji Telewizji Polskiej i był uważany za „kobiecą” odpowiedź na „Czasu honoru”.

Przez pierwsze sezony tytułowymi bohaterkami były: Irka (Marta Mazurek), Ewka (Vanessa Aleksander) i Marysia (Aleksandra Pisula). Kobiety połączyła chęć walki z niemieckim okupantem w Warszawie, choć każda z nich wywodzi się z innego środowiska. Irka pochodziła z inteligenckiej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia to córka bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi.

Redakcja poleca

Koniec „Wojennych dziewczyn”. Nie będzie szóstego sezonu serialu

Problemy produkcji rozpoczęły się, gdy o swoim odejściu poinformowała Marta Mazurek. Postać Irki została uśmiercona w czwartym sezonie serialu. Wkrótce z roli zrezygnowała także Aleksandra Pistula. Bohaterki zastąpiły nowe dziewczyny - Nitka (Maja Szopa) i Magda (Karolina Rzepa). Okazuje się jednak, że widzowie nie będą mieli szansy się do nich przyzwyczaić.

Telewizja Polska postanowiła zakończyć serial na piątym sezonie. O kasacji produkcji poinformowała Vanessa Aleksander. Portal Wirtualne Media podaje, że średnia oglądalność piątego sezonu wyniosła 1,68 mln widzów. Przełożyło się to na 11,85 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 7,02 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 8,75 proc. w grupie 16-59.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Myślicie, że TVP wkrótce zdecyduje się na produkcję innego historycznego serialu?

Oglądaj