Obserwuj w Google News

"Stranger Things": co zobaczymy w 5. sezonie? Twórcy komentują

2 min. czytania
14.11.2022 17:40
Zareaguj Reakcja

Im mniej czasu dzieli nas od premiery 5. sezonu "Stranger Things", tym więcej szczegółów zza kulis trafia do mediów. Tym razem bracia Duffer zdradzili, czego możemy spodziewać się w kolejnych odcinkach.

"Stranger Things": co zobaczymy w 5. sezonie? Twórcy komentują
fot. Everett Collection/East News

Twórcy netflixowego hitu, Ross i Matt Dufferowie, coraz chętniej mówią o swoich planach dotyczących rozwoju fabuły "Stranger Things". Podczas niedawnego wywiadu w panelu FYC bracia wyznali, że 5. sezon produkcji będzie swoistym powrotem do motywów, które w przeszłości ujęły widzów za serce.

Zobacz także: Gwiazdor "Stranger Things" skarży się na fanów serialu: "To rasizm"

"Stranger Things" sezon 5. Historia zatoczy koło?

Nadchodząca kontynuacja przygód Jedenastki i jej przyjaciół ma być odejściem od eksperymentów fabularnych. Twórcy chcą zostawić widzów z poczuciem spełnienia, które ma być osiągnięte przez powrót do klimatu 1. sezonu serialu.

Piąty, moim zdaniem, będzie kulminacją wszystkich poprzednich sezonów, więc w pewnym sensie będzie po trochu czerpał z każdego z nich – powiedział Duffer.

Oznajmił jednocześnie, że chciałby sięgnąć do korzeni.

Sezon 3. był hitem z wielkimi potworami, 4. był horrorem psychologicznym. Wydaje mi się, że chcemy trochę wrócić do przeszłości, w tonie sezonu 1.

Widzowie mogą spać spokojnie. Dufferowie przyznali, że zamierzają z wielką starannością podejść do linii fabularnej każdej z postaci. W ten sposób nie pozostawią fanów z poczuciem niedosytu lub rozczarowania.

– Nawet jeśli show stało się tak popularne, bohaterowie ikoniczni, a lata 80. i gatunek [serialu - red.] są ważne, ["Stranger Things"] przede wszystkim jest o tych ludziach – mówili twórcy.

Redakcja poleca

"Stranger Things" sezon 5. Kiedy premiera?

Nie podano jeszcze daty premiery 5. sezonu "Stranger Things". Ze wstępnych informacji wynika, że show wróci na platformę Netflix w 2024 roku.

Źródła: RadioZET.pl, Variety.com