Obserwuj w Google News

Gwiazdor Netflix chce zostać prezydentem. Będzie kandydował z więziennej celi

2 min. czytania
16.03.2023 14:53
Zareaguj Reakcja

Joe Exotic - bohater słynnego serialu Netflix "Król tygrysów", będzie ponownie kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna odsiaduje wyrok 21 lat pozbawienia wolności. 

Król Tygrysów - Joe Exotic - kadr z serialu Netflix
fot. Album Online/East News

Joe Exotic, który zyskał sławę głównie dzięki udziałowi w serialu dokumentalnym Netflix "Król tygrysów", chce zostać kolejnym prezydentem USA. To może być trudne, biorąc pod uwagę, że obecnie znajduje się w więzieniu za usiłowanie zabójstwa.

"Król Tygrysów": Joe Exotic chce zostać prezydentem USA

O Exoticu zrobiło się głośno na całym świecie w 2020 roku po premierze na Netflix serialu "Król tygrysów", który pokazywał dziwaczny świat właścicieli parków z dużymi kotami w USA. Obecnie celebryta przebywa w więzieniu, gdzie od kilku lat boryka się z rakiem prostaty.

Redakcja poleca

Joseph Allen Maldonado, bo tak nazywa się naprawdę ta barwna postać, został skazany za szereg przestępstw, w tym znęcanie się nad zwierzętami i usiłowanie morderstwa. Nie zważa jednak na swój wyrok i ogłosił, że zamierza startować w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zamieścił na Twitterze potwierdzenie, że zamierza zostać jednym z kandydatów.

To już oficjalne! Jestem od teraz kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych w wyborach 2024. Odwiedź witrynę mojej kampanii, aby uzyskać informacje.

Na oficjalnej stronie internetowej Exotica pojawiła się jego wypowiedź, w której mówi, że zamierza kandydować na prezydenta w wyborach w 2024 roku, aby dać ludziom głos przywrócić im ich wolność.

Dlatego to robię, aby w końcu dać wam głos i wolność bez strachu przed życiem w kraju, który myśli, że jesteście jego własnością i może wam mówić, jak macie żyć.

Exotic w swojej wypowiedzi oskarżył polityków o zabieranie "ciężko zarobionych pieniędzy i nazywanie ich podatkami" oraz zapowiedział, że chce wykorzystać swoją globalną platformę, aby zmusić ich do słuchania. Odniósł się też do faktu, że obecnie przebywa w więzieniu.

Tak, wiem, że jestem w więzieniu federalnym i możecie myśleć, że to żart, ale tak nie jest. Mam konstytucyjne prawo robić to nawet stąd.

Czy Exotic zostanie prezydentem USA? Najpewniej nie, ale biorąc pod uwagę, że udało się to Donaldowi Trumpowi, powiedzenie "nigdy nie mów nigdy" nabiera nowego znaczenia.

Redakcja poleca

Joe Exotic: nieudana kampania w 2016 roku

To nie pierwszy raz, kiedy Exotic stara się o bycie prezydentem USA. W serialu "Król tygrysów" pokazano kulisy jego kampanii, kiedy w 2016 roku starał się o stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych jako niezależny kandydat. Po sromotnej porażce nie porzucił politycznych ambicji. W 2018 roku kandydował na gubernatora stanu Oklahoma z ramienia Partii Libertariańskiej. Również bez powodzenia. Być może, gdyby nie próba usiłowania zabójstwa Carole Baskin - swojej konkurentki w branży zoologicznej, dzisiaj Maldonado byłby już politykiem z krwi i kości.

RadioZET.pl/Twitter/www.joeexotic2024.com