Obserwuj w Google News

„Tiger King” – poznaliśmy aktora, który wcieli się w rolę Joe Exotica w serialu dramatycznym

3 min. czytania
20.04.2021 13:52
Zareaguj Reakcja

„Tiger King” to produkcja dokumentalna Netflixa, na punkcie której świat oszalał na pocątku pandemii koronawirusa. Serial obejrzało ponad 64 mln osób, co nie umknęło uwadze włodarzy wytwórni w Hollywood. Właśnie poznaliśmy aktora, który wcieli się w Joe Exotica.

Tiger King - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Tiger King” to serial dokumentalny Netflixa, który zadebiutował 20 marca 2020 roku. Od razu zyskał niezwykłą aprobatę widzów, którzy chętnie dyskutowali o zaskakujących i przerażających wydarzeniach, przedstawionych w serialu. Wedle oficjalnych danych platformy, serial obejrzało ponad 64 mln użytkowników platformy.

Nic dziwnego, że Hollywood zapragnęło uszczknąć kawałek tego sukcesu dla siebie. W produkcji są już dwa seriale dramatyczne, poświęcone osobie Joe „Exotica” Schreibvogela, właściciela ZOO w stanie Oklahoma.

Król tygrysów, sezon 2 - kiedy premiera nowych odcinków serialu i czy będzie druga seria?

„Tiger King” – kto zagra Joe Exotica w serialu?

Jedna z produkcji powstaje dla NBCUniversal, a jej emisja planowana jest na szereg platform i stacji telewizyjnych. Serial, bazujący na podcaście „Joe Exotic: Tiger King”, stworzonym przez Roberta Moora, ma być wyświetlany na NBC, USA Network oraz w serwisie streamingowym Peacock. Producentką serialu została Kate McKinnon, znana z „Saturday Night Live” czy takich filmów jak „Szpieg, który mnie kochał” i „Gorący temat”.

Niedawno ogłoszono też, że Kate McKinnon wcieli się w rolę Carol Baskin, „przeciwniczki” Exotica, która oskarżyła go o znęcanie się nad zwierzętami w jego ZOO.

Teraz portal Variety donosi, że obsadzono także rolę samego Joe Exotica. W postać charakterystycznego mężczyzny w serialu NBC ma wcielić się aktor i reżyser John Cameron Mitchell.

Mitchell jest najlepiej znany ze swojej roli na Broadwayu w musicalu „Hedwig and the Angry Inch”,  a także filmowej adaptacji sztuki (która została nagrodzona Złotym Globem), jak i z występów gościnnych w serialach „Sprawa idealna”, „Dziewczyny”, czy „Schrill”. Aktor wyreżyserował również film „Między światami” i „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach?”, oba z Nicole Kidman.

John Cameron Mitchell o swojej nowej roli 

Aktor w rozmowie z portalem Variety zdradził dlaczego jest tak podekscytowany, by wziąć udział w nowym projekcie.

„Jestem podekscytowany mogąc wcielić się w rolę współczesnego folkowego antybohatera. Joe i ja jesteśmy w tym samym wieku, i tak jak wychowałem się, będąc osobą queerową w Teksasie, Oklahomie i Kansas. Czuję więc, że rozumiem choć część jego charakteru i jego desperackiej próby podbicia nieprzyjaznego środowiska”.

Steven O’Neill, vice-szef działu castingu w Universal, będący jednym z producentów nowego projektu podkreślił, że niezmiernie cieszy się z zaangażowania Mitchella do roli w serialu. 

„Wiedzieliśmy, że potrzebowaliśmy kogoś szczególnego do zagrania postaci tak przesadzonej i „większy niż życie” jak Joe. Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że to właśnie John Cameron Mitchell, uwielbiana ikona środowiska LGBTQ wcieli się w tę intrygującą rolę”.

„Tiger King” bazą dla dwóch seriali dramatycznych 

Warto zwrócić uwagę, że popularność Joe Exotica po premierze serialu stała się tak duża, że nie jedna, a dwie stacje telewizyjne postanowiły stworzyć serie dramatyczne, przyglądające się jego życiu. O pierwsze wspomnieliśmy powyżej. Druga powstaje dla telewizji CBS. Ten serial ma natomiast bazować na artykule prasowym Leifa Reigstada, z Texax Monthly, zatytułowanego: „Joe Exotic: A Dark Journey Into the World of a Man Gone Wild”. W chwili obecnej to Nicolas Cage jest brany pod uwagę do roli tytułowego bohatera.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Tiger King” – kiedy premiera seriali dramatycznych?

W chwili obecnej oba projekty są w fazie pre-produkcji i zbierania obsady. Nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie aktorzy wejdą na plan, ani kiedy gotowe produkcje trafią na ekran. Wydaje się niezwykle prawdopodobne, że nie nastąpi to wcześniej niż wiosną 2022 roku. Jak jednak będzie w rzeczywistości, jedynie czas pokaże.

Czytaj także:  4. sezon "Stranger Things" opóźniony? Finn Wolfhard zapowiedział, kiedy zobaczymy nowe odcinki