Obserwuj w Google News

Elizabeth Hubbard nie żyje. Aktorka nominowana do Emmy miała 89 lat

2 min. czytania
10.04.2023 21:33
Zareaguj Reakcja

Zmarła Elizabeth Hubbard - amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, która zasłynęła rolą w serialu "As The World Turns". Miała 89 lat.

Elizabeth Hubbard - AS THE WORLD TURNS - kadr z serialu
fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

8 kwietnia 2023 roku odeszła Elizabeth Hubbard. Była amerykańską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Zmarła w wieku 89 lat.

Elizabeth Hubbard nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci artystki poinformowała jej syn - Jeremy Bennett, który zamieścił post na Facebooku.

Przykro mi to przekazywać, ale ze złamanym sercem informuję, że moja mama odeszła w ten weekend. Dziękuję za to, że była niewzruszoną skałą, która prowadziła mnie przez życie. Do końca życia będę starał się czcić Twoją pamięć.

Hubbard zmarła na raka w Roxbury w stanie Connecticut. Nie podano szczegółów dotyczących jej śmierci. 

Elizabeth Hubbard urodziła się 22 grudnia 1933 roku w Nowym Jorku. Ukończyła Radcliffe College, a następnie studiowała aktorstwo na Royal Academy of Dramatic Art w Londynie. Była pierwszą Amerykanką, która ukończyła tę uczelnię z wyróżnieniem. Przed kamerą zadebiutowała w 1962 roku w operze mydlanej "The Guiding Light". Zagrała też w innym serialu tego typu - "The Edge of Night". Jej pierwszym filmem był dramat "Nigdy nie śpiewałem dla mojego ojca" z 1970 roku. W międzyczasie występowała również w teatrze, za co była doceniana przez krytyków.

Redakcja poleca

Elizabeth Hubbard: największe osiągnięcia''

W kolejnych latach grała w takich produkcjach, jak "Marcus Welby, lekarz medycyny", "NET Playhouse", "The Virginian", "Szklany klosz", "Zwykli ludzie", "Zimna rzeka", "Tylko jedno życie", "Prawo i porządek", "Światła sceny", "Zawód glina", "Hope i Faith" czy "Recepta na miłość". Najbardziej znaną rolą Hubbard była postać Lucindy Walsh z opery mydlanej "As the World Turns", która przyniosła jej 8 nominacji do nagrody Emmy. Występowała w serialu od 1975 do 2010 roku, grając w niemal 2 tysiącach odcinków. Ostatnią rolą Hubbard była Eva Mongomery w serialu "Anacostia", w którym występowała od 2015 do 2018 roku. Łącznie miała na koncie ponad 20 tytułów filmowych i serialowych.

W 1970 roku wyszła za Davida Bennetta, z którym doczekała się syna. Para rozwiodła się po 2 latach związku.

RadioZET.pl/Deadline