Obserwuj w Google News

"Stranger Things" sezon 4: Netflix z kolejnym rekordem oglądalności. Liczona jest w miliardach

2 min. czytania
06.07.2022 08:32
Zareaguj Reakcja

4. sezon "Stranger Things" pobił kolejny rekord platformy Netflix. Nowe odcinki przygód ekipy z Hawkins oglądano wiele milionów godzin. Jak prezentuje się wynik?

Stranger Things - Millie Bobby Brown - kadr z serialu Netflix
fot. Everett Collection/East News

Nowy sezon "Stranger Things" dobiegł końca, więc znamy dokładne wyniki oglądalności odcinków serialu. Jak nietrudno się domyślić, produkcja Netflix pobiła jeden z rekordów platformy. Przez ile godzin oglądano 4. sezon "Stranger Things"?

"Stranger Things" sezon 4: Netflix z kolejnym rekordem

Najnowsze odcinki hitu Netflix trafiły do bazy serwisu w dwóch transzach. Pierwsza część zadebiutowała pod koniec maja, a druga wraz z początkiem lipca 2022 roku. Dzięki temu platforma mogła przyciągnąć uwagę widzów dłużej i sprawić, że o serialu było głośno dwukrotnie w ciągu kilku miesięcy.

Redakcja poleca

Jak podaje Collider, 4. sezon "Stranger Things" był oglądany przez 1,15 miliarda godzin. Same dwa finałowe odcinki osiągnęły wynik 301 milionów godzin oglądania. Poprzednie części nowej powieści mogły pochwalić się wynikiem 930 milionów godzin oglądania w ciągu pierwszych 28 dni od premiery.

"Stranger Things" to obecnie drugi serial platformy Netflix, która może pochwalić się przekroczeniem progu miliarda godzin oglądania. Pierwsze miejsce należy do niekwestionowanego hitu serwisu - serialu "Squid Game", który osiągnął wynik 1,6 miliarda godzin. Nowe przygody dzieciaków z Hawkins raczej nie zdołają pobić tego rekordu. 4. sezon "Stranger Things" i tak osiągnął sukces, stając się produkcją z najlepszą oglądalnością w premierowy weekend i będąc przez tydzień na topie wśród tytułów anglojęzycznych. Co więcej, nowy sezon spowodował również ponowne zainteresowanie poprzednimi odcinkami "Stranger Things". 1. sezon odnotował dodatkowe 34,5 miliona godzin oglądania, a dwa kolejne oglądano przez 30,3 miliona godzin.

Redakcja poleca

"Stranger Things" sezon 5: kiedy premiera na Netflix?

W serialu braci Duffer występują Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Joe Keery, Charlie Heaton, Sadie Sink, Maya Hawke, Priah Ferguson, Cara Buono i Brett Gelman. Na piąty i ostatni sezon serialu, będziemy musieli poczekać co najmniej kilkanaście miesięcy. Na razie nie zdradzono daty jego premiery.

RadioZET.pl/Collider