Obserwuj w Google News

Netflix kasuje aż cztery popularne seriale. Jeden z nich był hitem platformy

2 min. czytania
05.07.2021 10:25
Zareaguj Reakcja

Netflix podjął decyzję o nieprzedłużaniu czterech popularnych seriali komediowych. Wśród nich znalazł się "Bonding", który cieszył się ogromną popularnością. Jakie są pozostałe kasowane tytuły?

Bonding skasowany netflix
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix kasuje kolejne cztery seriale komediowe. Po anulowanym w ostatnim czasie "Tato, nie rób mi obciachu" przyszedł czas na "Mechaników", "Country nianię", "Profesora Iglesiasia" oraz niezwykle popularne "Bonding". Jakie są przyczyny tej decyzji?

Kolejny serial Netflixa skasowany po 1. sezonie. "Tato, nie rób mi obciachu" nie wróci na platformę

Netflix kasuje "Bonding" i trzy inne tytuły

Netflix czyści swoją bibliotekę, nie tylko systematycznie pozbywając się tytułów na licencji, ale także poprzez kasowanie seriali oryginalnych - szczególnie tych, które cieszyły się niewielką popularnością. Do tej grupy należą z pewnością "Mechanicy" i "Country niania", które streamer zdecydował się anulować już po pierwszym sezonie. Pierwszego z nich nie uratował nawet słynny komik, Kevin James ("Diabli nadali"), z którym Netflix nadal planuje współpracę przy innych projektach.

Oglądaj

Przedłużenia nie doczeka się też "Profesor Iglesias", w którym przez trzy sezony Gabe Iglesias pomagał trudnej, ale utalentowanej młodzieży jako przebojowy nauczyciel historii. Największy szok budzi jednak skasowanie produkcji "Bonding", która należała do hitów serwisu. Drugi i (jak się okazuje) ostatni sezon serialu o studentce dorabiającej jako domina i pomagającym jej przyjacielu geju miał swoją premierę 27 stycznia 2021 roku.

Oglądaj

Netflix: Jakie są przyczyny kasowania seriali

Powody, dla których Netflix decyduje się zakończyć dany serial, bywają różne. Najczęściej jest to jednak spadek popularności lub jej zupełny brak od samego początku. Po co zatem w ogóle tracić pieniądze na produkcję tytułów, które nie interesują widzów? Za wyjaśnieniem tej zagadki stoi fakt, że Netflix nie stosuje pilotażowych odcinków służących stacjom telewizyjnym właśnie po to, by przetestować potencjał danego tytułu. W Netflixie seriale są udostępniane całymi sezonami, więc tak naprawdę można tutaj mówić o pilotażowych pierwszych sezonach, których odbiór decyduje o tym, czy warto inwestować w kontynuowanie serii. 

"Country niania", "Mechanicy" i wspomniany już "Tato, nie rób mi obciachu" to nie jedyne tytuły skasowane w ostatnim czasie po 1. sezonie. Gigant streamingowy nie przedłużył też seriali "Dziedzictwo Jowisza" i "Grand Army".

RadioZET.pl/Deadline

Redakcja poleca