Obserwuj w Google News

Jossara Jinaro nie żyje. Aktorka z "Ostrego dyżuru" miała tylko 48 lat

2 min. czytania
02.05.2022 06:53
Zareaguj Reakcja

Zmarła Jossara Jinaro - amerykańska aktorka, producentka i aktywistka Screen Actors Guild brazylijskiego pochodzenia. Przeszła długą chorobę. Miała tylko 48 lat.

znicz - materiał poglądowy
fot. East News

27 kwietnia 2022 roku odeszła Jossara Jinaro. Była aktorką, producentką oraz członkinią stowarzyszenia Screen Actors Guild. Zmarła w wieku 48 lat.

Jossara Jinaro nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci aktorki poinformował jej mąż - Matt Bogado, za pośrednictwem Facebooka.

Z wielkim smutkiem ogłaszam odejście mojej żony, Jossary Jinaro w dniu 27 kwietnia 2022 roku. Jossara dzielnie walczyła z rakiem i wróciła do domu, by być otoczona rodziną. Jossara była niesamowitą żoną, matką, artystką i przyjaciółką. Miała najpiękniejszą, życzliwą duszę i nie akceptowała pasywnej postawy. Nawet w ostatnich chwilach wciąż walczyła. Odpoczywa teraz w pokoju i zostanie zapamiętana na zawsze. Ja, Liam i Emrys będziemy za nią bardzo tęsknić, chociaż wiemy, że jest w naszych sercach i prowadzi nas na każdym kroku.
Publiczne nabożeństwo żałobne odbędzie się w Bay Area. Więcej szczegółów wkrótce.

Mąż Jinaro wyznał, że aktorka zmagała się z nowotworem złośliwym. Nie zdradził jednak szczegółów na temat choroby.

Jossara Jinaro urodziła się 25 maja 1973 roku w brazylijskim Rio de Janeiro. Dorastała jednak w Kolumbii po adopcji przez dyplomatę. Kiedy przybrany ojciec został wzięty do niewoli przez partyzantów, wraz z rodziną przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Opuściła dom w wieku 16 lat i zamieszkała w Chicago. Szybko znalazła swojego pierwszego agenta i zaczęła występować jako aktorka teatralna. Wkrótce jej talent zauważył kolejny agent, który zaproponował Jinaro przeprowadzkę do Los Angeles. Zgodziła się i wkrótce podpisała umowę z Columbia Tri-Star.

Na małym ekranie zadebiutowała w 1998 roku w serialu "Reyes y Rey". Pierwszym filmem z udziałem Jinaro była produkcja "Na własną rękę" z 2002 roku. W dorobku aktorki znalazły się takie produkcje, jak "Życie przede wszystkim", "Na własną rękę", "Potyczki Amy", "Rodzina, ach rodzina", "Bękarty diabła", "Bez śladu", "Ostry dyżur", "World Trade Center", "Passions", "Havoc", "Żar młodości", "Podkomisarz Brenda Johnson", "Latający chłopcy", "Gliniarze z Southland", "East Los High", "Królestwo zwierząt", "I Am The (...)". Ostatnią rolą aktorki była postać Mariny del Rey we wciąż powstającym filmie "10 Tricks". Wystąpiła w około 50 produkcjach. Udzielała się również jako aktorka głosowa. 

Redakcja poleca

Oprócz kariery aktorskiej, Jinaro produkowała również własne filmy krótkometrażowe, a pomysł na pełen metraż, został przyjęty do programu młodych talentów Panavision. Za udział w krótkometrażowym horrorze "Desert Road Kill" została nagrodami na kilku festiwalach filmowych. W 2006 roku Jinaro została nominowana do nagrody GLAAD za serial "Passions". W 2009 roku wróciła tymczasowo do Kolumbii, by wystąpić w telenoweli "La bella Ceci y el imprudente".

Zostawiła męża oraz dwójkę dzieci.

RadioZET.pl/Deadline/Facebook