Obserwuj w Google News

Błąd historyczny na zdjęciu Diany z 4. sezonu "The Crown". Twórcy zaliczyli wpadkę

1 min. czytania
02.10.2020 16:56

"The Crown" i poważny błąd historyczny? Fani odkryli wpadkę twórców na jednym ze zdjęć promujących 4. sezon. Dotyczy zdjęcia przedstawiającego księżną Dianę.

Błąd historyczny na zdjęciu Diany z 4. sezonu "The Crown"
fot. materiały prasowe Netflix

"The Crown" już lada chwila powróci do nas z kolejnymi odcinkami. 4. sezon zadebiutuje na Netflix w listopadzie, zatem włodarze platformy na dobre ruszyli z kampanią promocyjną. Podzielili się ostatnio galerią zdjęć z nadchodzących odcinków. Na jednym z nich fani zauważyli jednak rażący błąd.

"The Crown" - błąd historyczny na zdjęciu z 4. sezonu

W 4. sezonie "The Crown" pojawią się dwie niezwykle ważne postacie historyczne - księżna Diana i Margaret Thatcher. Nic zatem dziwnego, że to właśnie ich zdjęcia wywołały ostatnio najwięcej zamieszania. Jedno, przedstawiające Emmę Corrin jako Dianę, wzbudziło jednak szczególne zainteresowane. Fani zauważyli bowiem, że zawiera ono błąd

Emma Corrin zdradza kulisy serialu "The Crown". Jaka będzie księżna Diana?

Na zdjęciu, gdzie Diana otoczona jest przez tłum reporterów widzimy... nowoczesny czerwony autobus. Akcja 4. sezonu ma się rozgrywać w latach 80. XX wieku, zaś - jak zauważa serwis Radio Times - autobusy tego typu jeżdżą po ulicach Londynu dopiero od 2012 roku

"The Crown" - kiedy premiera 4. sezonu?

4. sezon "The Crown" zadebiutuje na platformie Netflix 15 listopada 2020 roku. W rolach głównych powrócą Olivia Colman, Helena Bonham Carter i Tobias Menzies. Do obsady dołączyły zaś Emma Corrin jako księżna Diana oraz Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher.

10 seriali w sam raz na jesień. Co oglądać na Netflixie, HBO GO i w telewizji?