Obserwuj w Google News

Emma Corrin zdradza kulisy serialu "The Crown". Jaka będzie księżna Diana?

2 min. czytania
10.09.2020 12:24
Zareaguj Reakcja

"The Crown" to serial przedstawiający losy brytyjskiej monarchii. 4. sezon będzie miał premierę już w listopadzie. Emma Corrin, która wciela się w księżną Dianę, zdradziła kilka szczegółów z planu.

Emma Corrin
fot. Rex Features/East News

"The Crown": Emma Corrin zdradza kulisy serialu. Kolejny sezon serialu Netflixa jest jedną z najważniejszych premier tegorocznej jesieni. Produkcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Twórcy "The Crown" wspomnieli niedawno, że nie zamierzają opowiadać o współczesnych czasach, bo nie przedstawiliby ich z należytym dystansem. Być może zmienią zdanie - coraz większe emocje budzą kolejne sezony, które jeszcze bardziej nawiązują do powszechnie znanych wydarzeń. Co o księżnej Dianie mówi aktorka, która się w nią wcieli w 4. sezonie?

Zobacz także:  Ruszyły prace nad 3. sezonem "Sex Education". Jest filmik z planu 

"The Crown": Emma Corrin zdradza kulisy serialu. Jaka będzie księżna Diana?

Emma Corrin ma zaledwie 25 lat i niewielki dorobek filmowy, jednak producenci "The Crown" powierzyli jej rolę jednej z ulubionych postaci w historii Wielkiej Brytanii. Młoda aktorka udzieliła wywiadu magazynowi "Vogue", w którym zdradziła, jaka będzie grana przez nią księżna Diana.

Corrin zdradziła, że od zawsze podziwia Dianę i jest zafascynowana jej postacią. 25-latka wyznała, że przygotowując się do roli, obejrzała niemal wszystkie dostępne nagrania z udziałem Diany, do tego spotkała się z jej prywatnym sekretarzem, Patrickiem Jephsonem. Aktorka zwróciła uwagę na jej siłę, ale także na to, że była nieśmiała.

W oficjalnej zapowiedzi 4. sezonu "The Crown" widzimy scenę ze ślubu księżnej Diany i księcia Karola, który odbył się w 1981 roku. Twórcy serialu stworzyli replikę sukni projektu Elizabeth i Davida Emanuelów. Emma Corrin wyznała w "Vogue", że serialowa suknia była szyta na miarę. Do tego dodała, że miała problem, by ją założyć, dlatego wspierała ją ekipa składająca się z dziesięciu osób.

Wyszłam i wszyscy kompletnie ucichli - wspomina moment kręcenia tej sceny w Lancaster House w Londynie.

"The Crown": kiedy premiera 4. sezonu?

4. sezon serialu "The Crown" pojawi się na Netflixie 15 listopada 2020 roku. Będzie to przekrój wydarzeń od końcówki lat 70., gdy królowa Elżbieta II szukała dla swojego syna Karola idealnej kandydatki na żonę. W serialu przekonamy się także, że relacje monarchini z Margaret Thatcher były napięte.

Zobacz także:  „The Walking Dead” – kolejny spin-off na horyzoncie. Kiedy premiera?

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Onet.pl